Bereketli topraklardan dünya sofralarına
Reklam

Bereketli topraklardan dünya sofralarına

Metro Holding İştiraki olan Metross Turşu ve Konserve Gıda Anonim Şirketi’nin 2023 yılı hedefini 10 bin ton sebzeyi turşu haline getirmek ve dünya sofralarına sunmak olarak belirledi

04 Ağustos 2022 - 09:35

Karadeniz’in tek ve en büyük Türkiye’nin ise ilk 10 fabrikasından biri olan Metross Turşu Fabrikası’nı bölgenin bereketli topraklarından çıkan kaliteli ürünleri dünya sofralarına sunuyor. Metross Turşu ve Konserve Gıda A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Öztürk, “Öncelikli hedefimiz Çarşamba, Bafra ve Vezirköprü ovalarının bereketli topraklarından yetişen, köylümüzün alın teri ile ortaya çıkmış kaliteli ürünleri işleyip dünya sofralarına sunuyoruz. Şimdilik Gürcistan-Rusya-Azerbaycan olmak üzere yaklaşık 10 ülkeye ihracat hedefimiz var. Pandemi ile birlikte hem ülkemiz hem de tarımın önemini bir kez daha anladı biz de bir tarım ülkesi olarak dünya sahnesindeki yerimizi almak zorundayız. Metross Turşu ve Konserve Gıda A.Ş. olarak uzun vadede hedefimiz 7 kıtada birçok ülkenin sofrasında kaliteli ve lezzetli ürünlerimiz ile yer almaktır” dedi.

BİZDE MAALESEF NASİBİMİZİ ALIYORUZ

Türkiye’nin 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma iddiasına omuz vermek için Metross Turşu olarak kolları sıvadıklarını söyleyen Fatih Öztürk, “Dünya büyük bir krizden geçiyor. Bizde maalesef nasibimizi alıyoruz. Bu krizden çıkmanın yolu üretmek, bunu yaparken de çiftimizin emeğinin ve alın terinin karşılığını vererek ürettiğimiz ürünleri dünyaya satmaktır. Bizde profesyonel ekibimizle bunu yapıyoruz” diye konuştu.     

HABER MERKEZİ

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Retro forma tanıtıldı
Retro forma tanıtıldı
EYT'lilerin merak ettiği soru yanıt buldu: İlk maaş ne zaman yatacak?
EYT'lilerin merak ettiği soru yanıt buldu: İlk maaş ne zaman...