Bilim Merkezi hızla yükseliyor

Bilim Merkezi hızla yükseliyor

Büyükşehir Belediyesi'nin Samsun'a kazandıracağı ve Karadeniz’de ilk olacak ‘Bilim Merkezi ve Planetaryum’ inşaatının yüzde 33'ü tamamlandı

12 Eylül 2021 - 15:11

Samsun-Ordu Karayolu Gelemen mevkiinde Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) arasında imzalanan protokol ile hayata geçirilen Karadeniz'in ilk Bilim Merkezi ve Planetaryum inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Fiziki ilerlemesi yüzde 33 olan çalışmalar kapsamında çelik konstrüksiyon inşaatı ve çatı oluk imalatları tamamlandı.

KARADENİZ'İN İLK VE TEK BİLİM MERKEZİ

Karadeniz’de ilk olacak ‘Bilim Merkezi ve Planetaryum’a 7’den 70’e herkesin ilgi duyacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Bu bilim merkezi başta gençlerimize, çocuklarımıza ve Samsun'da yaşayan herkese farklı bir ufuk açacak, temel oluşturacak. İnşaat hızla ilerliyor. Yüzde 33'ü bitirildi. Bizim Bilim Merkezi ve Planetaryum son sistem ve Türkiye’dekilerin de en iyisi olacak. TÜBİTAK’la işbirliği yapmak çok önemli. TÜBİTAK, bilim çalışmalarıyla güven veren ve takdir toplayan bir kurumumuz. İnşallah bu bilim merkezimiz de aynı doğrultuda Samsun'umuzda güzel bir ufuk açacaktır ve geleceğimize de katkı sağlayacağından şüphem yoktur" dedi.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Canik’te dört koldan kar mesaisi
Canik’te dört koldan kar mesaisi
Atakum’da ulaşıma kapalı mahalle kalmadı
Atakum’da ulaşıma kapalı mahalle kalmadı