BİR HAFTADA 670 VAKA GÖRÜLDÜ
Reklam
  • Reklam

BİR HAFTADA 670 VAKA GÖRÜLDÜ

Sağlık Bakanlığı'nca açıklanan 29 Mayıs-4 Haziran vaka tablosuna göre, Samsun'da bir hafta içerisinde 670 kişi korona virüse yakalandı. Buna göre Samsun korona virüs risk haritasında ‘sarı’ renge ulaşmış oldu

09 Haziran 2021 - 11:21

 

Türkiye genelinde olduğu gibi Samsun’da da korona virüsü vaka sayıları her geçen gün düşüşünü sürdürüyor. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan 29 Mayıs-4 Haziran vaka tablosunda yüz bin kişide görülen Samsun'un vaka sayısı 49,40 olarak açıklandı. Açıklanan tabloya göre nüfusa oranla Samsun'da bir haftada 670 kişi virüse yakalandı. Bu rakam günlük olarak yaklaşık 95 kişiye tekabül ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabındaki paylaşımında, "Vaka sayılarının düşüş hızı azalsa da düşme eğilimi devam ediyor. Bu güce güvenin" ifadelerini kullandı.

SAMSUN 53. SIRADA

Yüz binlik nüfusa göre vaka oranında zirvede 110,55'lik oranıyla Bolu yer aldı. Bolu'yu Kars, Gümüşhane, Kütahya ve Ankara takip etti. En az vaka rastlanılan il ise yüz binde 7,95'lik oranıyla Hatay oldu. Hatay'ı Osmaniye, Adana, Edirne ve Mersin takip etti. Samsun geçen hafta 55,6'lık oranını bu hafta yüz binde 49,4'e geriletirken, 55'inci basamaktan en çok vaka tespit edilen 53'üncü sıraya yükseldi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dere yatakları rehabilite edilmeli
Dere yatakları rehabilite edilmeli
Burak Çalık Çorum’da
Burak Çalık Çorum’da