BORÇ BIRAKIRLARSA DAVA AÇARIM!
Reklam
  • Reklam

BORÇ BIRAKIRLARSA DAVA AÇARIM!

Dernek yönetiminin genel kurul kararı alması gerektiğini söyleyen Yılport Samsunspor A.Ş. Başkanı Yüksel Yıldırım, “Samsunspor dernek yönetimi derneği borçla bırakıp giderse hepsine dava açarım. Biz derneğin borçsuz kalmasını istiyoruz” dedi

10 Ocak 2020 - 10:17

Yılport Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yüksek Yıldırım, katıldığı bir programda önemli açıklamalarda bulundu. Yıldırım, “İsmail Uyanık’la birlikte güzel başladık. Ama bazı şeyler istediğimiz gibi gitmedi. İkimizi de rahatsız eden şeyler oldu. İkimizden birinin ayrılması gerekiyordu. Ben ayrılmak istedim. Dedim ki İsmail Başkan sen derneğin başkanısın, şirketinde ortağısın. Ben bu şirketi sana vereyim. Alacaklarımdan da indirim yapayım dedim. O da Yüksel param olsa seve seve yaparım ama yok. ‘Samsunspor’un sana ihtiyacı var’ dedi. Dostça ayrıldık bana göre. Benim kimseyle düşmanlık yapma gibi bir niyetim yok. Bu kırgınlık dönemi. Gelip geçici. Onunda bir hayali vardı. Onları yapamayınca beni de önünde engel gibi görünce, bizim yönetim tarzımız farklı. Amaç Samsunspor’un menfaati olduğu için dostça ayrıldık. Kendisini tebrik ediyorum. Basiretli bir gösteriş sergiledi. Protokolü de Samsunspor’un menfaatlerini koruyacak şekilde yaptık. Dostluğumuz bakidir. Bir gün yollarımız muhakkak bir yerde kesişir” dedi.

‘İSİMLERİNİ SÖYLEYİNCE FİYATLARI YÜKSELİYOR’

Transfer konusunda da görüşen Yıldırım, “Hocanın istediği yerlere iyi transferler yapacağız. Süper Lig’de iyi olan oyuncular devre arasında neden gelsin 2. Lig’e. Ancak geçmişte iyi olup form düşüklüğü yaşayan futbolcular. Biz onlara dokunduğumuzda bir değişiklik sağlayacak olan oyuncular var. Onları düşünüyoruz. Biz oyuncuların adını konuştuğumuz zaman fiyatları uçuyor. Bazı şeyler de üzülüyorum. Ertuğrul hoca 3 oyuncu istiyordu. Bu sayı Yalçın’dan dolayı 4’e çıktı. Bir tane orta saha alamadık. Kimi istesek 2-3 milyondan açıyor kapıyı. DNA’sını bozduk ligin. Yüksek paralar verdik. Bizde bunu düzeltmeye çalışıyoruz. Önümüzde de transfer dönemi var. Bu arada doğru transfer yapacağız. Hiç transfer yapmazsak şampiyonluğu riske atacağız. Geçen seneki hataları yapmak istemiyoruz” diye konuştu.

‘ÇALIŞACAK İNSANLAR İSTİYORUZ’

Samsunspor Kulübü Derneği konusu da değinen Başkan Yıldırım, “Dernekle şirket etle tırnak gibi ayrılmaz bir bütün olarak çalışacaksa, bu liste benim desteklediğim bir liste olmalı. Biz artık 20 kişilik bir yönetim istemiyoruz. En fazla 10 kişilik bir liste istiyoruz. Tüzüğün değişerek kişi sayısı azalması lazım. A.Ş. zaten futbol tarafını yapıyor. Bir arazi istiyoruz derneğe verebiliriz diyorlar. Biz altyapı için sahalar istiyoruz. Dernekle görüşmek istiyorlar. Bir buçuk yıl geçti daha altyapı için yer yok. İmzalanmış bir şey yok. Hala uğraşıyoruz. Öbür taraftan iyilik yapmak için basketbol takımını aldılar. Borca girdiler. Biz çalışacak bir ekip gelsin, stadyumla, taraftarla, biletlerle, okullarla ilişkiler, kamu ile olan ilişkileri kuracak. Genel kurul kararı alıp kendilerini günah keçisi olmaktan kurtarırlar. Artık biz çalışacak olan insanlar istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘MÜLKİ AMİRLER ÖNÜMÜZÜ AÇMALI’

Yıldırım konuşmasına şöyle devam etti: “Samsunspor dernek yönetimi derneği borçla bırakıp giderse hepsine dava açarım. Biz derneğin borçsuz kalmasını istiyoruz. Dernek yönetiminde bir Suat Çakır’ı tanıyorum. Dernek yönetiminde Samsunspor sevgisi ile yanan arkadaşlar olacak ki çalışacaklar. Bizde şu an at var meydan yok. Altyapı için acilen Batı Park’ta yer istiyoruz. Verin ki bizde bu yeri yapalım. Samsunspor’u Avrupa’ya taşıyıp, şampiyonluğa oynatacaksak altyapı konusunda bu şehrin mülki amirleri bizim önümüzü açmalı. Biz farklılaşamazsak dinozorlar gibi yok olup gideriz.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLKADIM'IN 'VEFA' EKİBİ İŞBAŞINDA
İLKADIM'IN 'VEFA' EKİBİ İŞBAŞINDA
ADALET BAKANLIĞI İÇİN SAMSUN'DA SINAV
ADALET BAKANLIĞI İÇİN SAMSUN'DA SINAV