Borçlar nedeniyle elektrik ve internet kesilmesin
Reklam
  • Reklam

Borçlar nedeniyle elektrik ve internet kesilmesin

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Samsun Şubesi’nden yapılan açıklamada, “Borçlar nedeniyle elektrik ve internet kesilmesin, kesilenler açılsın; kayıplar hazine tarafından karşılansın” denildi

25 Mart 2020 - 08:52

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Samsun Şubesi, elektrik, su doğalgaz, internet bedellerinin korona virüsü tehlikesi son bulana kadar ertelenmesi yönünde çağrı yaptı. EMO Samsun Şubesi’nden yapılan açıklamada; fatura borçları nedeniyle elektrik ve internetlerin kesilmemesi, kesilenlerin açılarak; kayıpların Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından karşılanması önerildi.

‘ÖZEL İLETİŞİM VERGİSİ KALDIRILMALI’

18 Mart’ta gerçekleştirilen ‘Korona virüsle Mücadele Eşgüdüm Toplantısı’ sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "Bu krizle birlikte artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" cümlesini hatırlatan EMO Samsun Şubesi; bir dizi öneride bulundu. Yapılan açıklamanın bir bölümünde ise “Elektrik ve su faturalarındaki vergiler, cep telefonu ve mobil cihazlar olmak üzere bilgi ve iletişim teknolojileri üzerindeki Özel Tüketim Vergisi ile cep telefonu ve internet aboneleri için yük oluşturan Özel İletişim Vergisi hemen kaldırılmalıdır” denildi.

‘ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ’
Açıklama şöyle devam etti: “Gerek toplumumuzun sağlığı gerekse ekonomimiz açısından bu dönemin en az hasarla atlatılması, enerji, telefon ve internet arzına engel olacak arızaların giderilmesi için üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Hep birlikte ve her zamankinden daha fazla özveri göstererek, başta bireysel önlemler ve devletimizin desteğiyle bu günleri de aşacağımıza gönülden inanıyor; salgının ülkemizde fazla can kaybına mahal vermeden etkisini yitirmesini temenni ediyoruz.”

 

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAMDOB’tan açık hava konseri 
SAMDOB’tan açık hava konseri 
Huzurlu tatilin adresi Samsun Karavan Parkı
Huzurlu tatilin adresi Samsun Karavan Parkı