• Reklam
BOZDAĞ’DAN SONRA KAYA DA İHSAN ŞENOCAK’I HEDEF ALDI: İtibar...

BOZDAĞ'DAN SONRA KAYA DA İHSAN ŞENOCAK'I HEDEF ALDI: İtibar etmeyin

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, ‘pantolon giyen, kaşını aldıran kadınlar cehenneme gidecek’ sözleriyle büyük tepki toplayan Samsun’da faaliyet gösteren İFAM’ın kurucusu İhsan Şenocak’a tepki göstererek, “O tür hocalara itibar etmeyin” uyarısı yaptı

29 Kasım 2017 - 09:36

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, ‘pantolon giyen, kaşını aldıran kadınlar cehenneme gidecek’ sözleriyle büyük tepki toplayan Samsun’da faaliyet gösteren İFAM’ın kurucusu İhsan Şenocak’a tepki göstererek, “O tür hocalara itibar etmeyin” uyarısı yaptı

"Kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin? 18 yaşında kaşını aldıran kızın üniversiteye giderken o halde, yüreğin parçalanmıyorsa vallahi kıyamet günü cehennem seni parçalayacak" sözlerinin ardından Diyanet İşleri Başkanlığı'nca açığa alınan Samsun'da faaliyet gösteren İFAM kurucusu İlahiyatçı İhsan Şenocak'a, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da tepki gösterdi. Kaya, "Bir din adamının dini referans göstererek, kadınlar evde otursun, kadınlar şunu giymesin, bunu yapmasın demesi kabul edilemez. O tür hocalara itibar edilmemesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

KADINA ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜ’NDE KONUŞTU

Samsun'un 19 Mayıs ilçesinde faaliyet gösteren Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı Aşık Kutlu Eğitim Merkezi'ndeki görevinden hakkında açılan soruşturma kapsamında açığa alınan ve yine aynı ilçede faaliyet gösteren İFAM kurucusu İhsan Şenocak'a, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'dan sonra  müslüman kadınların pantolon giymeleri ve kaşlarını aldırmalarıyla ilgili konuşmasına, Aile Bakanı Betül Kaya da Kadına Şiddetle Mücadele Günü'nde yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.

KAYA'DAN ŞENOCAK'A GÖNDERME

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde yaptığı açıklamada "Pantolon giyen kız çocuğu okula giderse, o baba şöyle şöyle olur gibi şeyler duyuyoruz bazen. İnanın bu beni herkesten daha fazla yaralıyor. Dinimizde, 'İlim Çin'de de olsa alınız' denirken, bir din adamının dini referans göstererek, kadınlar evde otursun, kadınlar şunu giymesin, bunu yapmasın demesi kabul edilemez. O tür hocalara itibar edilmemesi gerektiğini düşünüyorum" dedi.

BOZDAĞ: DİYANET’E İFTİRA ATIYORLAR

Diyanet İşleri Başkanlığı'nca hakkında yürütülen soruşturma nedeniyle, İhsan Şenocak yanlıları Diyanet'i ağır hakaret ve eleştirilerle hedef tahtasına koymuşlardı. Bunun üzerine Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Bunların ajandaları farklı. Diyanet herkese eşit mesafededir. İftira atıyorlar" diyerek Şenocak müritlerine sert tepki göstermişti. İhsan Şenocak ise, "Kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin? 18 yaşında kaşını aldıran kızın üniversiteye giderken o halde, yüreğin parçalanmıyorsa vallahi kıyamet günü cehennem seni parçalayacak. Allah'ın emanetini ne hale getirdin? Sevindin üniversiteyi kazanınca; ODTÜ'ye, Boğaziçi'ye gidince sevindin. Doktor olacak, mühendis olacak, 5 milyar aylık alacak, arabaya binecek, eşine mecbur olmayacak, mahkum olmayacak… Peki onlara sevindin; kot pantolonuyla erkeklerin bakışı arasında kızın yürüyor, delikanlılar arkasına takılmışlar, arkasından gidiyorlar. Yavrunu cehenneme attın cehenneme" sözleriyle kamuoyundan büyük tepki almıştı.
Gülsüm ATİK

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şehit binbaşıya son veda
Şehit binbaşıya son veda
MİNİK SAVAŞÇILAR
MİNİK SAVAŞÇILAR