Bozuk sebzelerin satışına geçit yok
Reklam
  • Reklam

Bozuk sebzelerin satışına geçit yok

İlkadım Belediyesi Zabıta ekipleri, şikayet üzerine bir depoda yaptıkları denetimde pazar yerinde satılması için hazırlanan bir kamyon dolusu çürümüş meyve ve sebzeye el koydu. Çevreye pis kokular saçan ve insan sağlığını tehlikeye sokacak nitelikteki meyve ve sebzeler imha edildi

11 Mayıs 2020 - 13:07

Samsun'un İlkadım ilçesi Rasathane Mahallesi'nde belediye zabıta ekipleri şikayet üzerine çevreye pis kokuların yayıldığı bir depoda denetim yaptı. Kontrollerde piyasaya sürülmeye hazırlanan kasalar içinde bir kamyon dolusu çürümüş meyve ve sebzeye el konuldu. Daha önce de bozuk mal satışı nedeniyle uyarılan ve Kabahatler Kanunu'na göre idari işlem yapılan kimliği açıklanmayan esnafa yine ceza uygulandı. Çevreye pis kokular saçan ve insan sağlığını tehlikeye sokacak nitelikte çürümüş durumda olan meyve ve sebzeler ise imha edildi.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Şeref Sarı, "İlçemizde üretim ve imalattan, satış ve tüketime kadar halk sağlığını tehdit edecek her türlü faaliyetin takipçisi oluyoruz. Çünkü halk sağlığı ihmale, ertelemeye gelemeyecek çok önemli bir konudur. Bu konuda farkındalıkları arttırarak insanlarımızın temiz, sağlıklı ve güvenilir gıdaları tüketmesini sağlamak istiyoruz. Halk sağlığı açısından belediye olarak biz üzerimize düşen görevi yapma gayretindeyiz. Vatandaşlarımızdan ise isteğimiz her hangi bir olumsuzlukta belediyenin Alo 153 numaralı telefonundan bizlere ulaşmalarını rica ediyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocukları hastalıktan korumak mümkün
Çocukları hastalıktan korumak mümkün
Ekonomik güçlenme  için her çalışmaya varız
Ekonomik güçlenme için her çalışmaya varız