Bu kadarına da pes! 
Reklam
  • Reklam

Bu kadarına da pes! 

Korona virüsü pandemisi insanlığı ölümle tehdit etmeye devam ederken Samsun’da toplu taşıma hizmeti veren Hafif Raylı Sistem’de çekilen fotoğraf, ‘Bu kadarına da pes’ dedirtti. 

28 Haziran 2020 - 13:33

 

Samsun’da toplu taşıma hizmeti veren Hafif Raylı Sistem vagonunda duyarsız bir genç, korona virüsle mücadele kapsamında konulan maske şartına uymadı, diğer yandan giydiği terliği çıkararak ayağını tramvayın koruma demirlerine yasladı. Duyarsız genç, kendisine korona virüsü pandemisinin olduğunu hatırlatan diğer yolculara tepki gösterdi. 

 

‘BANA BİR ŞEY OLMAZ’ KAFASI 

Türkiye’de bu bağlamda vatandaşların bir bölümü duyarlı davranıp kurallara uyarken, bir diğer bölümü ise tamamıyla umursamaz davranıp ‘bana bir şey olmaz’ mantığı ile pandemi tehlikesini gözardı ediyor.

 

KENDİSİNİ UYARANLARA TEPKİ GÖSTERDİ 

Dün bu duyarsız vatandaşlardan biri de Samsun’da hizmet veren Hafif Raylı Sistem vagonunda fotoğraflandı. Bir yolcunun cep telefonunun kamerası ile fotoğrafladığı gencin, ağzında maske olmadığı gözlemlendi. Hem kendisini hem de diğer vatandaşları tehlikeye atan ve ayağındaki terliği çıkartarak, hafif raylı sistemin koltuklarına uzanarak uyuduğu görülen gencin, kendisini uyaran diğer yolculara tepki gösterdiği öğrenildi. 

 

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bebeklerde tedavi süreci nasıl ilerliyor?
Bebeklerde tedavi süreci nasıl ilerliyor?
‘SENİN İÇİN PES ETMEDİK BATUHAN’
‘SENİN İÇİN PES ETMEDİK BATUHAN’