Bu vahşetin bedeli 809 TL
Reklam
  • Reklam

Bu vahşetin bedeli 809 TL

Samsun'da 'tavuklara zarar veriyor' denilerek önce tüfekle vurulan, ardından ön patileri kırıldıktan sonra kesilen 'Pamuk' adlı köpeğin sahibi ve komşusuna toplam 809 TL para cezası kesildi.

03 Aralık 2020 - 22:18

Samsun Havza ilçesinde ateşli silahla vurulduktan sonra tedavi için patileri kesildiği belirlenen Pamuk isimli köpeğin sahibi H.S.'ye 181 TL, kesim işlemini yapan komşusu S.Ç.'ye ise 628 TL ceza verildi. Hayvan Hakları Federasyonu yetkilileri sosyal medyada 'kesilen patilerinin bedelinin 181 TL olduğunu kim söyleyecek?' paylaşımları yaptı.

TEDAVİSİ SÜRÜYOR

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü detaylı soruşturmaya göre Pamuk'un önce ateşli silahla yaralandığı, ardından da sahibi ve komşusu tarafından bacaklarının kesilerek tedavi edilmeye çalışıldığı anlaşıldı. İlk müdahalesi Samsun’da tamamlanan Pamuk, kapsamlı bir tedavi için Ankara’ya götürüldü. Pamuk'un yürüteç protezle tedavisi Ankara’da devam ediyor. 

PARA CEZASI VERİLDİ

Doğa Koruma ve Milli Parklar 11'inci Bölge Müdürlüğü ekipleri, Pamuk'un sahibi H.S.'ye 181 TL, köpeğin patilerini kesen komşusu S.Ç.'ye de 628 TL para cezası verdi. HAYTAP yetkilileri ise sosyal medyada 'Patilerinin kesilen bedelinin 181 TL olduğunu Pamuk'a kim açıklamak ister?' paylaşımı yaptı.

HAYVANSEVERLER TEPKİLİ

Hayvan Hakları Federasyonu verilen cezaya tepki göstererek, "Pamuğun sahibine ihmalden 181 TL, bacak kesene 628 TL ceza kesildi! (4 taksitle ödenebiliyor)" ifadelerini kullandı. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı da duruma tepki göstererek, kararın 'utanç verici' olduğunu söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
3 projeye onay
3 projeye onay
OMÜ'de revizyon sürüyor
OMÜ'de revizyon sürüyor