Reklamı Geç
Reklam
  • Reklam
BÜYÜKŞEHİR’DEN UÇAKLA CENAZE NAKİL HİZMETİ

BÜYÜKŞEHİR’DEN UÇAKLA CENAZE NAKİL HİZMETİ

Samsun Büyükşehir Belediyesi, yakınları vefat edenleri bu acı günlerinde yalnız bırakmayacak. Belediye, kentte cenaze yakınlarının talep etmesi halinde, cenazelerini THY uçaklarıyla ücretsiz olarak taşıyacak

13 Şubat 2018 - 09:55

Samsun Büyükşehir Belediyesi, yakınları vefat edenleri bu acı günlerinde yalnız bırakmayacak. Belediye, kentte cenaze yakınlarının talep etmesi halinde, cenazelerini THY uçaklarıyla ücretsiz olarak taşıyacak

Samsun Büyükşehir Belediyesi, toplumsal hayatta yaşayan insanların acı günlerinde yanlarında olmak, cenazelerini memleketlerine daha kısa sürede ve kolay bir şekilde ulaştırmak için anlamlı bir projeyi hayata geçiriyor. Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, cenazelerin memleketlerine nakli için Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Türk Hava Yolları (THY) A.O. Ortak Hizmet Protokolü imzalıyor. Protokole göre; Samsun Büyükşehir Belediyesi, THY uçaklarıyla ücretsiz olarak cenaze nakil hizmetine başlayacak.

BELEDİYE SINIRLARI İÇİNDE VEFAT EDEN…

Hayata geçirilecek proje; Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde vefat eden kişilerin cenazelerinin, cenaze yakınlarınca illerine veya illerine en yakın havalimanlarına taşınmasını amaçlıyor. Cenazeler özel tabutlara koyduktan sonra, THY uçaklarıyla istenilen havalimanına götürülecek.

GÖTÜRMEK İSTENEN KENTE GÖTÜRÜLECEK

Türk Hava Yolları’na ait uçaklar ile Samsun-Çarşamba Havalimanı’ndan Samsun Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde vefat eden kişilerin cenazeleri, cenaze sahiplerinin defin için götürmek istedikleri illere veya illerine en yakın havalimanlarına düzenli ve kesintisiz hava kargosu olarak, karşılıklı sorumluluk ve uygulama esasları çerçevesinde tek yönlü cenaze taşıma işlemleri karşılanacak. 

ADRES DEĞİŞİKLİKLERİ 15 GÜNDE BİLDİRİLMELİ

Söz konusu hizmette; cenazeye uçakta refakat etmek isteyen kişi (birinci derece yakını olması kaydıyla)  yüzde 20 indirimden yararlanacak. Türkiye’nin her iline taşımacılık yapılacak projeden faydalanmak isteyenler; hizmetin yerine getirilebilmesi, gerekli ihbar ve tebligatların yapılması için adres değişikliklerini 15 gün içerisinde bildirmeleri gerekiyor.

İLK ETAPTA 1 SENE SÜRELİ OLACAK

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2018 yılı Şubat Ayı 3. Birleşiminin 2. Oturumu’nda onaylanacak olan ortak protokol, ilk etapta 1 yıl süreli olacak. Daha sonra ise taraflarca talep edilmediği taktirde, 1 yıl daha uzatılacak.

ALBAYRAK: SÖZÜN BİTTİĞİ YERDE DESTEK OLUNMALI

Projeye ilişkin Gazete Gerçek’e değerlendirmede bulunan Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, “Projemiz, tamamen toplumun sosyal boyutuyla alakalıdır. Büyükşehir Belediyesi olarak; İnsanın canının en az olduğu ve sözün bittiği bu acı günlerde destek olmak gerektiğini düşündük. İnsanların canı yandığı bu anlarda, bir de böyle işlerle uğraşmasın istedik. Konuyla ilgili çok araştırma yaptık. Uygun fiyat noktasında bayağı incelemede bulunduk ancak diğer havalimanı şirketleri her ile taşımıyor ve ücretler uygun değildir. Türk Hava Yolları, en uygunu ve aradığımız hizmeti verdiğinden kendileri ile anlaştık. Bu anlamda hayata geçecek olan hizmetin, herkese hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yılport Samsunspor Abdulkadir’le güldü 0-1
Yılport Samsunspor Abdulkadir’le güldü 0-1
Hastane servis minibüsü ile otomobil çarpıştı: 1 yaralı
Hastane servis minibüsü ile otomobil çarpıştı: 1 yaralı