‘Buza İlkadım’ atıldı

‘Buza İlkadım’ atıldı

Samsun’un İlkadım ilçesinde ana sınıfı ve ilkokul 1. ile 4. sınıf arasında eğitim gören 28 bin 500 öğrenciyi kapsayan ‘Buza İlkadım’ projesi başladı

13 Şubat 2020 - 10:59

28 BİN 500 KİŞİ EĞİTİM ALACAK

Samsun'un İlkadım ilçesinde ana sınıfı ve ilkokulda eğitim gören 28 bin 500 öğrenciyi kapsayan 'Buza İlkadım' projesi başladı. İlkadım Kaymakamlığı, İlkadım İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 'Buza İlkadım' projesi İlkadım Buz Sporları Salonu’nda başladı. Proje İlkadım ilçesi ana sınıflarında eğitim gören 6 yaş grubu öğrenciler ve 1-4 arası ilkokulda eğitim gören öğrencilerin tümünü kapsıyor. Bu çerçevede İlkadım ilçesinde 28 bin 500 kişi eğitim görüyor. Projeni amacı ise bu öğrencilerin tamamını buz sporları ile tanıştırmak.


‘GÜVENLİK ÖN PLANDA’

Proje hakkında bilgi veren İlkadım Gençlik ve Spor ilçe Müdürü Murat Turan, "Buradaki temel amacımız Samsun'da ve Karadeniz'de tek olan buz sporları salonunu tanıtmaktır. Çocuklara buz sporlarını anlatmak ve buzu sevdirmek istiyoruz. Eğitmenlerimiz ve yardımcı personellerimiz burada çocuklarımızı karşılıyorlar. Ders için gerekli kıyafet ve donanımı giydiriyorlar. Öncelikle güvenlik ön planda. Bu sporların bu projeyle hem tanıtılması hem de ileriye dönük milli sporcu yetiştirilmesi anlamında bir taban oluşturmak amacımızdır" dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GRAM ALTIN 334 LİRAYI GÖRDÜ
GRAM ALTIN 334 LİRAYI GÖRDÜ
BATUHAN BEBEK 4 PARMAK OLARAK DÜNYAYA GELDİ
BATUHAN BEBEK 4 PARMAK OLARAK DÜNYAYA GELDİ