Canik’in gözü yükseklerde!
Reklam

Canik’in gözü yükseklerde!

Canik Belediyesi, öğrencilere yönelik geliştirdiği TEKNOCANİK Projesi kapsamında Model Roket ve Hava Araçları eğitimine başladı

27 Kasım 2021 - 10:00

Gençliğe yönelik projelerle son iki yılda iki farklı ödül kazanan Canik Belediyesi, geliştirdiği TEKNOCANİK Projesi kapsamında ilçedeki ortaokul ve lise öğrencilerine Hava Araçları ve Model Roket eğitimi vermeye başladı. Canik Belediyesi, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Samsun İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü iş birliğiyle gerçekleştirilen projenin uygulama aşamasında gerekli olan tüm envanter ve materyallerin Canik Belediyesi tarafından karşılanacağı duyuruldu. TEKNOCANİK Projesi’nin Canik Fatih Ortaokulu, Canik Anadolu İmam Hatip Lisesi, Canik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmak üzere üç pilot okulda başlatıldığını söyleyen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı; ilçedeki tüm okullarda uygulanacak eğitim programından yaklaşık 10 bin öğrencinin faydalanacağını dile getirdi.

 

TEKNOFEST’E TAM GAZ

TEKNOFEST 2022’nin Samsun’da gerçekleştirileceğini dile getiren Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, teknoloji alanında geliştirilen bu projelerle gençleri bilimsel ve teknolojik gelişmelere yönlendirmeyi amaçladıklarını ifade etti. Başkan İbrahim Sandıkçı, “Eğitim programının sonunda toplamda 2400 öğrencimiz kendi yaptığı roketleri gökyüzüne fırlatacak. Sonrasında ise okullar arası roket yapımı ve fırlatma yarışması düzenlenecek” dedi. Üç ay boyunca devam edecek olan eğitim programının teorik ve uygulamalı dersler içerdiğini aktaran Başkan Sandıkçı, eğitim faaliyetlerinin TEKNOFEST 2021 ‘Orta İrtifa’ dalında birincilik elde eden ‘Tanyeli Roket Takımı’ üyeleri tarafından gerçekleştirileceğini belirtti.

 

DRONE VE MODEL UÇAK EĞİTİMİ

Bu eğitimlerin bir sonraki aşamasında gençlere ‘Drone’ ve ‘Model Uçak’ eğitimi verileceğini söyleyen Başkan İbrahim Sandıkçı, “Bu alana ilgi duyan gençlerimizi tespit ederek onların genç yaşlarda bilimsel çalışmalara yönlendirilmesine imkân sağlamış olacağız” diye konuştu.

 

 

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şahin’den Ek Ödeme Açıklaması
Şahin’den Ek Ödeme Açıklaması
Hancıoğlu ‘orman köylüsü’yle toplandı
Hancıoğlu ‘orman köylüsü’yle toplandı