Canik’te ‘Bilinçli Aile, Duyarlı Gençlik’ konferansı
Reklam
Reklam
  • Reklam

Canik’te ‘Bilinçli Aile, Duyarlı Gençlik’ konferansı

Canik Belediyesi tarafından, Canik Konferansları serisi, Okur-Yazar buluşmaları etkinliği kapsamında Kişisel Gelişim Uzmanı ve Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan tarafından ‘Bilinçli Aile, Duyarlı Gençlik’ konulu konferans verildi.

01 Aralık 2019 - 14:12

 

Canik Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansa, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, AK Parti Canik İlçe Başkanı Mahmut Gençay, MHP Canik İlçe Başkanı Mustafa Kılıç, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Meclis Üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ayakta ve salonun dışında izleyicilerin olduğu, yoğun bir katılımla gerçekleşen "Bilinçli Aile Duyarlı Gençlik” konferasında Eğitimci-Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan, ailelerin televizyon, bilgisayar ve cep telefonlarının bilinçsiz kullanımı nedeniyle çocukları ile sağlıklı iletişim kuramamalarından bahsetti. Aslanhan, günümüz gençliğini bekleyen sıkıntılar, çocuğun başarısında anne-babanın rolü, velinin çocuğundaki başarısına etkisi, anne baba olarak doğru bildiğimiz fakat aslında yanlış davranış ve tutumlar, sevgi, saygı, iletişim gibi konulara farklı açılardan değinerek, katılımcılara çocukların gelişimlerini nasıl doğru yolda sağlayacakları hakkında bilgiler verdi.

‘GENÇLERİMİZİN GELECEĞİNİ ÖNEMSİYORUZ’

Konferansta konuşan İbrahim Sandıkçı, “Belediyeciliği sadece yol, kaldırım, park yapmak olarak görmüyor, kültürel sanatsal alanda toplumumuza faydalı programlar, etkinlikler, organizasyonlar gerçekleştirecek, toplumsal ve sosyal konularda geleceğimize yön verecek projeler geliştirecek insan odaklı bir anlayışı önemsiyoruz. Bu anlayışla toplumsal ve sosyal yara olarak önümüzde duran konularla ilgili özellikle geleceğimizin teminatı gençlerimizi eğitmeyi, yetiştirmeyi, geleceğe hazırlamayı en temel sorumluluk alanımız olarak görüyoruz. Zira bizim ilim, irfan, hikmet yolunda yürüyen şuurlu bir gençliğe, ilime, bilime, fikre yönelerek geleceğe yürüyen, değerlerini bilen, geçmişini bilen, milli ve manevi değerlerine bağlı, topluma faydalı bir nesle ihtiyacımız var"dedi. Programın sonunda Eğitimci- Yazar ve Kişisel Gelişim Uzmanı Sıtkı Aslanhan'a Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı tarafından plaket ve çiçek takdiminde bulunuldu. Aslanhan konferans sonrası Canik Kültür Merkezi fuaye salonunda kitaplarını imzalayarak sevenleriyle buluştu.

Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eyvah bebeğimin gözü yaşarıyor!
Eyvah bebeğimin gözü yaşarıyor!
Tesisler olimpik sporculara açıldı
Tesisler olimpik sporculara açıldı