‘Çarşamba’da hukuksuzluk var’
Reklam
Reklam
  • Reklam

‘Çarşamba’da hukuksuzluk var’

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Avcı ve Terme Ziraat Odası Başkanı Ergün, Çarşamba’da yargı kararına rağmen inşaatı devam eden biyokütle enerji santrali ile ilgili suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, "Lisans verilmemiş. Yargı durdurmuş. Buna rağmen inşat devam ediyor” dediler

22 Ocak 2020 - 10:38

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı ve Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, 

Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali’nin, ‘Enerji Atlası’nın yayınladığı listede yer almadığını belirttiler. 

Santral hakkında mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı verdiğini belirten ziraat oda başkanları, suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. 

AVCI ÇAĞRI YAPTI 

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, "Kanunla korunan Çarşamba Ovası'nın tam ortasına zehir kusan bir santrali dikiyorlar. Binlerce ton kül, tarım arazileri üzerine salınacak. Doğamız tarım arazilerimiz yok olacak. Santral ile ilgili açılan davada yürütmeyi durdurma kararı verildi. Santrale lisans verilmemiş. Buna rağmen inşaat tam gaz devam ediyor. Burada bir hukuksuzluk var. Bununla ilgili suç duyurusunda bulunduk. Samsun'da sorumlu kurumlara çağrı yapıyorum; bu durumu görsünler, önlem alsınlar "dedi. 

ERGÜN: İNŞAAT DEVAM EDİYOR 

Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün ise, yaptıkları suç duyurusunda ihmali olanların cezalandırılmasını talep ettiklerini belirtti. Lisans almayan ve mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı verdiği bir santralin inşaatının nasıl devam ettirilebildiğini soran Ergün, “Bir mahkemede yürütmeyi durdurma kararı verildi. Başka bir dava daha açıldı, oda devam ediyor. Böyle bir durumda inşaat devam ediyor. Buna aklımız almıyor. Burada bir hukuksuzluk var bunu görün” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Eyvah bebeğimin gözü yaşarıyor!
Eyvah bebeğimin gözü yaşarıyor!
Tesisler olimpik sporculara açıldı
Tesisler olimpik sporculara açıldı