Cemevi’nin ibadethane olması kabul edildi

Cemevi’nin ibadethane olması kabul edildi

Atakum Belediye Meclisi’nde dün görüşülen Cemevi’nin ibadethane olması ile ilgili gündem maddesi CHP ve İYi Parti'li meclis üyelerinin oyları ile kabul edildi

07 Aralık 2019 - 11:44

Samsun'un CHP'li Atakum Belediyesi Meclisinde geçtiğimiz günlerde Hukuk Komisyonuna havale edilen Cemevi’nin İbadethane olması ile ilgili gündem maddesi bugün yapılan toplantıda oy çokluğu ile kabul edildi.

Geçtiğimiz günlerde yapılan belediye meclis toplantısında ‘Cemevi’nin İbadethane olması’ ile ilgili gündem maddesi tartışmalara neden olmuş, ilgili gündem maddesinin Hukuk Komisyonuna havale edilmesi istenmişti. Atakum Belediyesi Meclisi Hukuk Komisyonuna sevk edilen ‘Cemevi’nin İbadethane olması’ ile ilgili gündem maddesi dün yapılan meclis toplantısında tekrar görüşüldü. Hukuk Komisyonundan geldiği şekli ile meclis üyelerinin oylamasına sunulan gündem maddesine CHP ve İYİ Parti meclis üyeleri kabul oyu verirken, AK Parti Grubu ise red oyu verdi. Atakum Belediyesi Meclisinde yapılan bu oylama ile Atakum ilçesinde bulunan Cemevi'nin İbadethane sayılması oy çokluğu ile kabul edilmiş oldu.

Kaynak: Samsun Kent Haber

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Halil’den yoğun tempo
Halil’den yoğun tempo
SAMSUN’DAN TÜRK FUTBOLUNA ARMAĞAN:‘FUTBOLMATİK’
SAMSUN’DAN TÜRK FUTBOLUNA ARMAĞAN:‘FUTBOLMATİK’