CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI:Benzin ve motorine büyük indirim...
Reklam
  • Reklam

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI:Benzin ve motorine büyük indirim geldi

11 Mart 2020 - 11:00

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bu geceden itibaren benzinde 60 kuruş, motorinde 55 kuruş indirimi uygulamaya alacağız" dedi

OPEC toplantısı sonrasında üretim kısıtlamasına yönelik karar çıkmamasının ardından petrol fiyatları önceki gün tarihi bir düşüş yaşadı. Yüzde 30'dan fazla düşüş sonrasından brent petrolün varil fiyatı 31 dolara kadar geriledi. Petrol fiyatlarındaki düşüş sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Buradan bir müjdeyi de duyurayım. Bu geceden itibaren benzinde 60 kuruş, motorinde 55 kuruş indirimi uygulamaya alacağız" açıklamasında bulundu.

ERDOĞAN: ÜLKELERİ İÇİN FELAKET

Brüksel'de gerçekleştirdiği temasların ardından yurda dönüş yolunda önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Brent petrolün varil fiyatında yüzde 30’a varan düşüşe yönelik ise ortaya çıkan tablonun OPEC ülkeleri için özellikle ayrı bir felaket olduğuna dikkat çekti.

'OPEC ÜLKELERİ İÇİN FELAKET'

''Brent petrolün varil fiyatında yüzde 30’a varan düşüşle 31 dolar seviyesine gerileme görüldü. Bu durum OPEC ülkeleri için özellikle ayrı bir felaket. Bizim için bir boyutu ile çok olumlu bir durum. Cari açığımıza olumlu tesir yapan bir gelişme. Bu bir resesyon olabilir mi? Temenni ederiz ki olmaz. Çünkü gerek Hazine ve Maliye Bakanlığımız gerek Ticaret Bakanlığımız bu konuda bütün tedbirlerini almış vaziyette. Bu gelişme şu anda olumlu istikamette bu süreci idare ettiğimizi gösteriyor. Zaten faizlerdeki düşüşle de ayrı bir istikamette iş yürüyor. Bunun neticesinde yatırımlarda bir hareketlenme var. Bu hareketlenme istihdamda da hareketlenmeyi meydana getirmiş durumda.

BİR DEPODA 37 TL CEPTE KALACAK
Benzine 61 kuruş, motorine ise 56 kuruş olarak yansıyacak indirim sonrası yarın aracının deposunu dolduracak araç sahiplerinin ortalama 26 ile 37 lira arasında bir parası da cebinde kalmış olacak.

1 TL’LİK İNDİRİM BEKLENTİSİ VARDI

Petrol Ürünleri İşverenleri Sendikası (PÜİS) Samsun Şube Başkanı Zafer Güler, uluslararası piyasada petrol fiyatların düşmesiyle birlikte Türkiye’de benzin ve motorin fiyatlarının litre başına 1 TL düşmesini beklediklerini söyledi. 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YEDAŞ’tan 320 milyonluk yatırım hedefi
YEDAŞ’tan 320 milyonluk yatırım hedefi
Kadın cinayetlerine fidan bağışlı tepki
Kadın cinayetlerine fidan bağışlı tepki