Cumhurbaşkanı Erdoğan Terme’de okul açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Terme'de okul açtı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadıköy'deki Atatürk Fen Lisesi'nde düzenlenen ‘2019-2020 eğitim öğretim yılı açılış töreninde telekonferans ile Samsun'un Terme ilçesinde yapımı tamamlanan Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin açılışını gerçekleştirdi

10 Eylül 2019 - 09:19


Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul, Siirt, Van, İzmir ve Samsun’un Terme ilçesindeki yapımı tamamlanan okulların ortak açılış ve 2019-2020 eğitim öğretim yılı açılış törenine telekonferans ile katıldı.

ASLAN PAYI EĞİTİMİN
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2019-2020 eğitim öğretim yılı açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Eğitim öğretim konusunda tarihimizin en kapsamlı dönüşüm hamlemize imza atarak eğitimin altyapısını adeta yeni baştan inşa ettik. Her sene bütçede aslan payını eğitim öğretime ayırdık. Milli Eğitim Bakanlığımızın bütçesi göreve geldiğim zaman 7.5 milyar idi. Şimdi ise 114 milyara yükselttik” dedi.

TERME’YE GEÇMİŞ OLSUN MESAJI
Telekonferans yöntemi ile Terme Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Terme'de kısa süre önce yaşanan sel felaketine dikkat çekerek, "Valimiz, genel başkan yardımcımız, vekillerimiz, bürokratlarımız, başkanımız orada selin yaralarını sarmak için var gücüyle çalışmalarını sürdürüyor. Terme'ye geçmiş olsun diyoruz. Bunun yanı sıra ilçemize yeni bir okul kazandırmanın heyecanını yaşıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

TÖRENE KİMLER KATILDI?
Terme'de gerçekleştirilen törene Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, AK Parti Samsun Milletvekilleri Fuat Köktaş ve Orhan Kırcalı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Terme Kaymakamı Murat Zadeleroğlu, Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç,  İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Terme İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy, bürokratlar ve öğrenci ve velileri katıldı.

Resul BEŞİKÇİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GELECEĞİN EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ LONDRA’DA DÜNYAYA TANITILDI
GELECEĞİN EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ LONDRA’DA DÜNYAYA TANITILDI
Domuz gribine karşı 16 bitki karışımı
Domuz gribine karşı 16 bitki karışımı