DAĞDELEN’E SON GÖREV
Reklam

DAĞDELEN'E SON GÖREV

Samsunlu iş insanı, Poelsan Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Dağdelen dün ebediyete uğurlandı

08 Temmuz 2020 - 09:42 - Güncelleme: 08 Temmuz 2020 - 09:46

Önceki gün hayatını kaybeden Samsunlu iş insanı, Poelsan Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Dağdelen dün sevenleri tarafından ebediyete uğurlandı. Çok sayıda iş insanı, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra sevenlerinin katıldığı cenaze töreninin ardından Yaşar Dağdelen, Kıranköy Mezarlığı’ndaki aile kabristanlığına toprağa defnedildi.

YAŞAR DAĞDELEN KİMDİR?

Samsun'da ilkokulu bitirdikten sonra Gülsan Sanayi Sitesi'nde çırak olarak işe başlayan Yaşar Dağdelen, bir firmada 15 yıl kalıp ustalığı yaptı. Gülsan Sanayi Sitesi’nde çırak olarak başladığı meslek hayatında kendi işini kurmaya karar veren Yaşar Dağdelen, 1985 yılında 75 metrekarelik atölyede boru bağlantı adaptörlerinin tasarım işlerini yapmaya başladı. Daha sonra işini Samsun Organize Sanayi Bölgesine taşıyan Yaşar Dağdelen, Poelsan adıyla 1994 yılında kurduğu polietilen kangal boru bağlantı adaptörlerini üreterek Türkiye piyasasına sunan ilk firma oldu. Ürünleri başta peyzaj sektörü olmak üzere içme suyu şebekelerinde, tarım alanlarında, seralarda, damla sulama sistemlerinde kullanılan firmanın bugün 52 bin metrekare alanda kurulu fabrikasının yılda 9 bin 500 ton plastik işleme kapasitesi bulunuyor. Brezilya, Şili, Rusya ile çoğu Avrupa ve Ortadoğu ülkesine ürün gönderen firma, 58 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Altyapıya Brezilyalı antrenör
Altyapıya Brezilyalı antrenör
‘Övgüyle bahsedecekler’
‘Övgüyle bahsedecekler’