DEMİRYOLU İŞÇİLERİ KORONA VİRÜS DİNLEMEDİ

DEMİRYOLU İŞÇİLERİ KORONA VİRÜS DİNLEMEDİ

Test sürüşleri devam eden ve yakın zamanda hizmete açılması beklenen Samsun-Sivas (Kalın) demiryolu hattında çalışan işçiler, korona virüs tehdidine rağmen kural dinlemeden çalışıyor

24 Mart 2020 - 10:27

Samsun İlkadım ilçesi Çay Mahallesi bölgesinde Samsun-Sivas (Kalın) demiryolu hattında çalışmalar sürüyor. Hat için yürütülen modernize çalışmaları kapsamında genişletme işlemlerini sürdüren işçiler, hem kendi hem de başkalarının hayatlarını tehlikeye atıyor.

NE MASKE NE BİR METRE MESAFE...

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de ölümlere yol açan ve tehdidini sürdüren korona virüs ile ilgili hiçbir önlem almayan işçiler, Gazete Gerçek objektiflerine takıldı. Sağlık Bakanlığı’nın virüsten korunmak amacıyla açıkladığı bir metre mesafe kuralı ve maske kurallarını umursamayan işçiler, gün boyunca çalışmalarına devam etti. Samsun-Sivas (Kalın) demiryolu hattında görev yapan birçok işçi, çalışmaları esnasında sürekli olarak yakın temasta bulunmaları da dikkati çekti.

40 KİLOMETRELİK ÇALIŞMA YAPILDI

Türkiye’nin ilk demiryolu hatlarından birisi olan ve 1932 yılında Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından açılan Samsun-Sivas demiryolu hattı 83 yıl hizmet verdikten sonra 29 Eylül 2015’te modernize edilmek amacıyla ulaşıma kapatılmıştı. 378 kilometre mesafede olan Samsun-Sivas arasında istasyon yolları dahil toplam 420 kilometrelik bir çalışma yapıldı. Hattın açılış tarihinin belirlenmesi bekleniyor.

 

Tolga BİRGÜCÜ

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yurtlarda 15 bin 756 karantinalı var
Yurtlarda 15 bin 756 karantinalı var
Rutin sayaç okuma işlemi devam edecek
Rutin sayaç okuma işlemi devam edecek