• Reklam
DEV PROJEYE YERLİ VE MİLLİ YOL

DEV PROJEYE YERLİ VE MİLLİ YOL

Avrupa ve Ortadoğu coğrafyasının en büyük depolama merkezlerinden birisi olarak planlanan Samsun Lojistik Merkezi projesine, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 6 şeritli yerli ve milli hammadde ile beton yol yapılıyor.

12 Ağustos 2017 - 09:57

Avrupa ve Ortadoğu coğrafyasının en büyük depolama merkezlerinden birisi olarak planlanan Samsun Lojistik Merkezi projesine, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 6 şeritli yerli ve milli hammadde ile beton yol yapılıyor.

Samsun’un Tekkeköy ilçesinde yapımı halen devam eden Samsun Lojistik Merkezi hakkında Gazete Gerçek’e konuşan Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, lojistik merkezi ve alt yapısıyla ilgili konuştu. Yurt yaptığı açıklamasında, “Lojistik merkezi Avrupa Birliği ile yürütülen tek seferde en büyük hibeyi hak eden bir projedir. Bunun yanında da bulunduğu coğrafya ve yakın coğrafyada iddialı bir projedir. Bu proje, tüm sektörlerin dikkatini Samsun’a çekecektir. Bu yüzden bu proje, Samsun ve Samsun halkı için gerçekten büyük önem arz etmektedir. Bu sebeplerden ve görülen hassasiyetlerden dolayı bu konu üzerinde ciddi bir şekilde duruyoruz. Gerek alt yapı, gerekse üst yapı noktasında her şeyin en kalitelisini ve uzun ömürlüsünü kullanarak hareket ediyoruz. Lojistik merkezimizin yapımı tüm hızıyla devam ediyor. Tahmin ettiğimiz üzere 2018 Ocak ayı itibariyle hizmete girecektir. Bunu bilerek Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden gelen her şeyi düşünerek yapıyoruz” dedi.

‘YERLİ VE MİLLİ BİR YOL YAPIYORUZ’

Samsun’un en büyük projesi olan Samsun Lojistik Merkezi için Samsun-Ordu karayolu lojistik köy kavşağından itibaren 6 kilometre boyunca birinci sınıf malzemelerle yerli ve milli olan beton yol yapacaklarının altını çizen Yurt şöyle devam etti: “Bildiğiniz gibi lojistik merkezin ulaşım altyapısı konusunu büyükşehir olarak üstlenmiş durumdayız. Bu sebepten dolayı Samsun-Ordu karayolu lojistik merkezi sapağından itibaren tam 6 km boyunca en kaliteli malzemeler kullanarak beton yol inşa edeceğiz. Beton yolu neden tercih ettiğimiz noktasında ise şöyle izah edeyim, biliyorsunuz asfalt ve yan unsurları dışa bağımlı bir üründür. Dövizle gelir, dövizle işlenir. Bunlardan ziyade beton yola göre daha kısa ömürlüdür. Beton yol ise, taşı, kilingiri her şeyi bize aittir. Bu sayede güzel memleketimizdeki beton santralleri de canlanmıştır. Yerli ve milli olduğu kadar da dayanıklıdır. Biliyorsunuz bu bölge sulaktır ve bu noktada beton yol en efektif çözümdür. Ayrıca sadece lojistik merkezi ulaşımı değil, merkezin tır ve kamyon parkı ve iç arterler dahil beton yol gibi birinci sınıf bir malzemeyle yapılacaktır. Bu da bize uzun yıllar kullanmamıza olanak tanıyacaktır.”

‘CUMHURBAŞKANIMIZ DA TAKİP EDİYOR’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yerli ve milli olan tüm unsurları yakından takip ettiğini belirterek konuşmasına devam eden Yurt, “Ülkemiz artık sayın cumhurbaşkanımızın dediği gibi daha yerli ve daha milli olmak zorundadır. Biz bu durumdan vazife çıkartan insanlarız. Dolayısıyla Samsun’da başlatılan beton yol, şuan tüm Türkiye tarafından takip edilmekte ve yaygınlaşmaktadır. Samsun olarak böyle bir başlıkta lokomotif olmamıza olanak veren Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’a ayrıca lojistik merkezinde özveri ile çalışan başta Sayın Abdullah Gökbilgin ve şantiyedeki mesai arkadaşlarına teşekkür ediyorum” şeklinde kaydetti.

Serhat TÜRK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Taraftar efsane formaları seçti
Taraftar efsane formaları seçti
İLYAS KUBİLAY İMZAYI ATTI
İLYAS KUBİLAY İMZAYI ATTI