Deveci’den çiftçilere kooperatifleşin mesajı
Reklam
  • Reklam

Deveci’den çiftçilere kooperatifleşin mesajı

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, ilçede çiftçilik yapanlara seslenerek, “Kooperatifleşin biz de size destek olalım” dedi

16 Mayıs 2020 - 16:10

Atakum bölgesinde şehir merkezinin yanı sıra özellikle kırsal kesimlerde çiftçilere yönelik hizmetleri ile de dikkat çeken Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci çiftçilere seslenerek kooperatifleşmelerini istedi.

 

ÇİFTÇİYE DESTEK

Atakum Belediyesi, Anadolu topraklarında yetişen en kaliteli tarımsal türlerden biri olan ve yıllar içerisinde nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya kalan karakılçık buğdayının atalık tohumunu 5 bin metrekarelik arazide yetiştirerek buğday üretimine destek verirken Atakumlu çiftçilere bir sonraki yıl tohumluk olarak dağıtılacak.  Ayrıca Atakum Belediyesi, ilçe genelinde tarımsal üretimin yaygınlaşması amacıyla projelerine tüm hızıyla devam ediyor. Belediye ekipleri, bu kez de Atakum'un kırsal mahallelerinde geçimini çiftçilikle sağlayan yurttaşlar için ücretsiz olarak domates, biber ve patlıcan fidesi ulaştırdı. Çalışma kapsamında 600 üreticiye 21 bin fide dağıtıldı.

VİDEOLU MESAJ

Tarıma her türlü desteği vermeye hazır olduğunu dile getiren Başkan Deveci, hazırladığı video ile çiftçilere seslendi. Başkan Deveci mesajında, “Tarımın başarılı olduğu tüm ülkelerde tarım kooperatifler marifetiyle yürütülür. Kooperatifçiliğin olmadığı yerlerde tarım ikinci plana itilmiş geri kalmış demektir. Sizden tek isteğim tarımda başarılı olmak istiyorsak, kooperatifleşin ve kooperatif çatısı altında birleşin. Atakum Belediyesi olarak biz sizin yanınızda olacağız. Hem kooperatifleşmenizde yanınızda olacağız hem de bünyemizde barındırdığımız ziraat mühendisleri ve veteriner hekimlerimizle sizin hizmetinizde olacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ŞAMPİYONLUK ATEŞİ YANDI 1-0
ŞAMPİYONLUK ATEŞİ YANDI 1-0
Akdağ'da güneşli havada kayak keyfi
Akdağ'da güneşli havada kayak keyfi