Diş tedavisinde önlemlere dikkat!
Reklam
  • Reklam

Diş tedavisinde önlemlere dikkat!

Samsun’da Riva Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Mesul Müdürü Dr. Mustafa Özdemir, vatandaşlara “Önlemlerin alındığı kliniklerde rahatlıkla diş tedavisi yaptırabilir” diye seslendi

02 Haziran 2020 - 12:34

Samsun’da Riva Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Mesul Müdürü Dr. Mustafa Özdemir, Sağlık Bakanlığı tarafından kovid-19 tedbirleri kapsamında acil durumlar dışında ağız-diş sağlığı hizmetleri ve girişimlerinin kısıtlandığını belirterek, bakanlığın belirlediği tedbirlerin alındığı kliniklerde rahatlıkla diş tedavisinin yapılabileceğini belirtti.

TEDBİRLER ÇERÇEVESİNDE ACİL TEDAVİ
Diş hekimliğinde tanımlanan acil tedavilerin nasıl ve hangi koşullarda uygulanacağı konusunda bilgi veren Dr. Özdemir “Özellikle dental işlemler sırasında açığa çıkan damlacıklar, üst solunum yolu ve ağız kavitesi içerisinde enfeksiyona neden olabilir, korona hastalığının da damlacıklarla bulaşma riski oldukça yoğun olduğundan, gerekli tedbirler alınarak acil diş tedavileri uygulamaktayız” diye kaydetti.

‘ENFEKSİYONLARDAN KORUYORUZ’
Dr. Özdemir, “Her şeyden önce biz hastalarımızın her birine potansiyel korona olabileceği mantığıyla yaklaşıyoruz. Birazdan aktaracağım tedbirler sayesinde hem hastamızı hem kendimizi hem de diğer hastaları bulaşıcı tüm enfeksiyonlardan korumuş oluyoruz” şeklinde konuştu.

‘SORGULAYICI VE SEÇİÇİ DAVRANILMALIDIR'
Vatandaşların, korona virüsüyle ilgili gerekli önlemlerin alındığı kliniklerde rahat bir şekilde diş tedavilerini yaptırabileceklerini söyleyen Dr. Özdemir, şöyle devam etti: “Aslında bu süreç hastalarımızın dezenfeksiyon ve sterilizasyon konusunda daha bilinçli olmalarını da sağladı. Biz hekimlere ise düşen görev bir kat daha arttı. Zaten birçok arkadaşımız bu kurallara oldukça hassasiyet gösteriyordu. Eminim ki hastalar bu hususlarda daha sorgulayıcı ve seçici davranacaklardır. Açıkçası bu da bizi memnun eder.”

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YEDAŞ’tan 320 milyonluk yatırım hedefi
YEDAŞ’tan 320 milyonluk yatırım hedefi
Kadın cinayetlerine fidan bağışlı tepki
Kadın cinayetlerine fidan bağışlı tepki