• Reklam
Dolandırıcıların yeni oyunu: TKDK

Dolandırıcıların yeni oyunu: TKDK

Dolandırıcıların Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) adını kullanarak ‘Avrupa Birliği hibelerinden faydalanılacağı’ vaatleriyle çiftçiyi aldatma yönüne gittikleri açıklandı

10 Ocak 2019 - 09:23 - Güncelleme: 10 Ocak 2019 - 13:33

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), kamuoyuna yönelik yayımladığı yazı ile aralarında Samsun’un da yer aldığı 42 İl Koordinatörlüğüne dolandırıcılık seminerleri verildiğini duyurdu. Duyurunun amacı dolandırıcıların TKDK’nın adını kullanarak çiftçilerin aldatılmaya çalışılması.

KAMUOYUNA DUYURU

Yazıda, “Son günlerde bazı kişi veya işletmelerle irtibata geçen kişilerin; ‘Kırsal Kalkınma Ajansı’ adını kullanmak suretiyle vatandaşlarımızla iletişim kurarak Avrupa Birliği hibelerinden faydalanacakları yönünde bilgi verdikleri ve belli konularda ücret talep ettikleri bilgisinin kurumumuza ulaşması üzerine aşağıda sunulan bilgilendirmenin yapılmasına gerek görülmüştür. Kurumumuzun bu tarz kuruluşlarla hiç bir şekilde ilgisi bulunmamakta olup; 42 İl Koordinatörlüğümüzdeki uzmanlarımız tarafından tüm bilgilendirmeler ücretsiz yapılmakta, projede yer alması gereken dokümanlar için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Ayrıca kurumumuz resmi internet adresinde (www.tkdk.gov.tr) projede sunulması gereken evrakların örnekleri yatırımcılara sunulmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Kaynak: Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocukluk çağı tümörlerine dikkat!
Çocukluk çağı tümörlerine dikkat!
Kavaklı tekvandocunun başarısı
Kavaklı tekvandocunun başarısı