DÜNYAGÖZ PANDEMİ SÜRECİNDE VATANDAŞIN YANINDA
Reklam
  • Reklam

DÜNYAGÖZ PANDEMİ SÜRECİNDE VATANDAŞIN YANINDA

Ülkemizin sahip olduğu güçlü sağlık sistemini ve acil durumlarda ortaya koyduğu profesyonel örgütlenme kabiliyetini korona ile mücadelede de gösterdiğini anlatan Dünyagöz Samsun Şube Müdürü Sıtkı Aslan, Dünyagöz’ün pandemi sürecinde, T.C. Sağlık Bakanlığı’nın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün korona önlemleri kapsamında ilerlediklerini ve göz sağlığı ihtiyacı olan vatandaşın yanında olduklarını söyledi

22 Mayıs 2020 - 14:41

Kovid-19 nedeniyle tüm dünyanın zor bir dönemden geçtiğini ve sağlık turizminde gösterdiği başarılarla dünya gündeminde olan Türkiye’nin şimdi de korona ile mücadelede sergilediği başarısına değinen Dünyagöz Samsun Hastane Müdürü Sıtkı Aslan, “Bildiğiniz üzere tüm dünya beraberinde biz de kovid-19’dan dolayı rutinimizin dışında önlemler alarak hizmet veriyoruz. Hekimlerimiz bu dönemde daha önce tanısı konulmuş ve tedavisi düzenlenmiş bir göz hastalığınız varsa tedavinize ihmal etmeden devam etmenizi, doktorunuz ve hastanenizle irtibat içinde olmanızı öneriyorlar. Acil tedavi gerektiren rahatsızlıkların tedavisinin geciktirilmemesi tedavinin başarısı için oldukça önemlidir. Ülkemiz sahip olduğu güçlü sağlık sistemini ve acil durumlarda ortaya koyduğu profesyonel örgütlenme kabiliyetini korona ile mücadelede de göstermiştir. 25 yıldır sağlık sektöründe görev almış bir profesyonel olarak; böyle güvenli bir ortamda sağlık ihtiyaçlarımızı ihmal etmemeliyiz. Göz hastaneleri pandemi (salgın) hastanesi değildir. Öte yandan, korona virüs salgını için aldığımız üst düzey önlemler sayesinde hastalarımız güvende ve bizler de sağlıklarını korumak için her gün görevimizin başındayız” dedi.

GÖZ SAĞLIĞINIZI İHMAL ETMEYİN

Çarpma, batma gibi dıştan gelen etkilerle gelişen travmaya bağlı veya kimyasal göz yaralanmaları, hastalığa bağlı gelişen ani kalıcı-kısmi görme kayıpları, bekletilmeyecek tedavi ve ameliyat süreçleri gibi göz sağlığı ihtiyaçlarında hiç vakit kaybetmeden hastaneye, göz hekimine gidilmesi gerektiğini hatırlatan Sıtkı Aslan, korona önlemleri kapsamında hastalarını nasıl karşıladıklarını şu sözlerle anlattı: “Tedavi ihtiyacınızda ilk olarak maske ve eldivenlerinizi takıp sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek acil durumlarda randevu almadan doğrudan hastanemize başvurabilirsiniz. Hastane olarak misafirlerimizi, enfeksiyon komitemizin, T.C. Sağlık Bakanlığımızın ve Dünya Sağlık Örgütü’nün korona düzenlemeleri çerçevesinde karşılamaktayız. Hastanemizin kapısından girildiği andan itibaren tüm misafirlerimizin ateşini ölçülmekte, yeni maske ve eldiven verilmektedir. Misafirlerimizi bekleme alanlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde ağırlamakta ve doktor muayene odasına alırken yanlarında yalnızca bir refakatçi kabul etmekteyiz. Her hastadan sonra muayene odası yeniden sterilize edilerek yeni hastaya hazır hale getirilmektedir” diye konuştu.

İŞİMİZ SAĞLIĞI KORUMAK VE GERİ KAZANDIRMAK

Hastanelerinde uyguladıkları dezenfekte yöntemlerini anlatarak sözlerine devam eden Dünyagöz Samsun Hastane Müdürü Sıtkı Aslan, “Bizim işimiz sağlığı korumak ve geri kazandırmak. Bu uğurda gereken tüm tıbbi süreçleri tavizsiz şekilde yerine getiriyoruz. Hastanelerimizde ‘foglama’ adı verilen uygulama ile bütün hastanelerimizi dezenfekte ediyoruz. Ameliyathanelerimizin sterilizasyonu için uyguladığımız bu işlem ilaçlı bir solüsyonla yüksek ısıda buhar uygulaması prensibine dayanıyor. Bu sterilizasyon işlemini kovid-19 süreciyle beraber hastanemizin her köşesine gün içinde düzenli aralıklarla uygulamaya başladık. Bunun yanında günlük alkollü solüsyonlarla temizlik çalışmaları da yürütüyoruz. Kısacası hastanelerimize girildiği andan itibaren, karşılama ve bekleme alanlarımızda, muayene odalarımızda, hasta odalarımızda, laboratuvar ve tetkik odalarımızda, ameliyathanelerimizde, asansörlerimizde özetle hastanelerimizin tüm temas noktalarında gerekli tüm sterilizayon işlemlerini yaparak salgına karsı önlemlerimizi en sıkı şekilde alıyoruz” dedi.

HASTANELERİMİZDE HER ŞEY KONTROL ALTINDA

Koronadan korunmanın en önemli yolunun bireysel önlemlerden başladığını belirten Aslan, “Gelen misafirlerimizi, hastane çalışanlarımızı, doktorlarımızı virüsten korunmak için maksimum önlemlerle hijyen uygulamaları yapıyoruz. Hastanelerimizde her şey kontrol altında. Bunu sağlamak için çok çalışıyor, hiçbir noktada taviz vermiyoruz ancak unutulmamalıdır ki koronadan korunmanın en etkili yolu; maske-eldiven kullanımı yaparak ve sosyal mesafeye dikkat ederek aldığımız bireysel tedbirlerimizden vazgeçmeden hem kendimize ve çevremize duyarlı hareket etmemizdir” dedi.

HEP BİRLİKTE ATLATACAĞIZ

Bu süreçte vatandaşların panik yapmaması ve kişisel tedbirlere sadık kalarak süreci hep birlikte atlatacaklarını belirten Aslan sözlerini, “Dünyagöz ailesi olarak tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimiz ile kutluyor, hayırlı olmasını diliyoruz” diyerek tamamladı.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlyas’a doğum günü sürprizi
İlyas’a doğum günü sürprizi
Gelecek Partisi’nde 7 ilçe tamam
Gelecek Partisi’nde 7 ilçe tamam