DURAK İŞGALİ!

DURAK İŞGALİ!

Samsun’un kent merkezindeki 100. Yıl Bulvarı’ndaki bir otobüs durağı, dolmuş hattı şoförlerince işgal ediliyor. Her an trafik kazasının gündeme geldiği durakta otobüs bekleyen vatandaşlar isyan ederek, yetkililere sesleniyor

11 Temmuz 2019 - 11:06

Samsun’un İlkadım ilçesi Ulugazi Mahallesi 100. Yıl Bulvarı üzerinde yer alan otobüs durağında her gün kaza tehlikesi yaşanıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Halk Otobüs şoförleri, durağa yolcu almak için yaklaştıklarında, buradaki cepte bekleyen 1. Dolmuş Hattı sürücüleri ile karşılaşıyor. Otobüs bekleyen vatandaşlar ise araç yoluna inerek otobüse binmeye alışıyor. Trafiğin kilitlendiği o anlar objektiflerimize yansırken, Samsunlular duruma isyan etti. Samsunlular, hat şoförlerinin yolcu almaları için, caddede başka bir cep yapılması için yetkililere çağrı yaptı.

‘CİDDİ BİR KARIŞIKLIK OLUYOR’

Mehmet Okan Özyürek adlı vatandaş, “Burası yıllardır böyle. Şu duruma bakın. İnsanlar işlerine güçlerine gitmek için burada otobüs bekliyor ama dolmuş şoförleri gelip umarsızca buraya araçlarını çekiyor, dakikalarca bekliyorlar. Arkadan gelen otobüs şoförü de, cebe giremiyor yol üzerinde bekleyerek yolcu almaya çalışıyor. Çağdışı görüntü bu. Yetkililerin buna acilen bir çözüm bulması gerekiyor. Arkadan gelen araçlar geçiş yapamıyor, otobüs sıkışıyor. Ciddi bir karışıklık oluyor” diye konuştu.

Kaynak: Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlyas ve Bahattin 18’e alınmadı
İlyas ve Bahattin 18’e alınmadı
NEFES ALDIRAN GALİBİYET
NEFES ALDIRAN GALİBİYET