Edebiyat Nöbeti’nin 33’üncü sayısı çıktı
Reklam
  • Reklam

Edebiyat Nöbeti’nin 33’üncü sayısı çıktı

Edebiyat Nöbeti, yayın hayatına istikrarlı bir şekilde devam ediyor. 2 aylık süresiz olarak yayınlanan derginin mart-nisan 2021 sayısında dosya konusu olarak, Türk edebiyat yazarı ve iletişim eğitmeni Mario Levi’ye yer verildi

07 Nisan 2021 - 11:25

 

Türkiye’de işlediği dosya konuları ve içeriği ile adından söz ettirmeyi başaran Kültür, Sanat ve Edebiyat Dergisi Edebiyat Nöbeti’nin 33’nci (Mart-Nisan) sayısı yayınlandı. Derginin bu sayısındaki dosya konusu; Türkiye’nin tanınmış yazarlarından Mario Levi oldu.

ŞİİRLERİYLE SÜSLEDİLER

Derginin bu sayısının dosyasına: Dosyaya Semrin Şahin, Meltem Dağcı, Meriç Gök, Gamze Haklı Geray, Göksu N. Çakır ve Didem Görkay katkı sağladı. Dergide ayrıca Bedriye Korkankorkmaz, Nevruz Uğur, Esen Taşkın, Yusuf Özdemir, Hilmi Haşal, Çağın Özbilgi, Gülçin Sahilli, Fatoş Asya Akbay, Mehmet Öztürk, Hamit Oral, Mehmet Kıyat, Gülsüm Işıldar, İbrahim Eroğlu, Tümay Çobanoğlu, Şener Beyter, Kenan Ercan, Hasan

Akarsu, Mesrur Sabahoğlu, Hatice Tarkan Doğanay, Mehmet Rayman, Yusuf Çağlar, Zeynep Kurada, Mustafa Suphi, Eylem Hatice Bayar, Çetin Örgen, Uğur Gürekin, Hüseyin Murat Çinkılıç, Hayrettin Ökçesiz Hasan Derviş, Davut Köksoy, Şerif Tezgörenler, Erhan İsamuk, Fatma Şener Dursun, Ersin Kartal ve Eray Korkmazer şiirleriyle yer aldı. 

YAZILARIYLA KATILDILAR

Dergide Ivan Hristov’un şiirini Ahmet Emin Atasoy ve Carl Tobey’in şiirini Murat Karacan çevirdi. Zerrin Saral, Leyla Serpil, Akın Ersöz, Gül Parlak, Mustafa Işık, İbrahim Tığ, Vicdan Efe Orhan Kocadağ, Barış Akkurt ve Sezgin Ateş’in öyküleriyle süslediği dergisin bu sayısında; Ümit Tarı, Nazım Mutlu, Ali Öztürk, Özgür Yılmaz, Fahrettin Koyuncu, Meltem Kofoğlu, Zübeyde Seven Turan, Muzaffer Gündoğar, İbrahim Ekrem Keleşoğlu, Mehmet Selim, Fatih Avşar ve Ahmet Küçükbaş yazılarıyla yer alıyor. Ahmet Günbaş, Yusuf Akbaş, Turgay Değirmenci, Nurdan Aladağ ve Barış Hakan Yavuzoğlu kitap değerlendirmesiyle, Hasibe Ayten söyleşisiyle, Ramazan Teknikel ve Ahmet Özer de dergi tanıtım yazılarıyla yer aldı.

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘İnsanca yaşamaya yetecek ücret istiyoruz’
‘İnsanca yaşamaya yetecek ücret istiyoruz’
‘Bizlere destek verin’
‘Bizlere destek verin’