EĞİTİM ŞENLİĞİ
Reklam
  • Reklam

EĞİTİM ŞENLİĞİ

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) tarafından Öğretmenler Günü kapsamında düzenlenen geleneksel ÖRAV Eğitim Şenliği’nin beşincisi bu yıl Samsun’da gerçekleştirildi 

25 Kasım 2019 - 11:41

 

23 Kasım Cumartesi günü Samsun İlkadım Güzel Sanatlar Lisesi’nde düzenlenen etkinliğe Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, alanında uzman konuklar ve ÖRAV yöneticilerinin yanı sıra, Türkiye’nin farklı bölgelerinden 200 yakın eğitimci katıldı. ÖRAV’ın gönüllü destekçisi, oyuncu Dilan Çiçek Deniz de Eğitim Şenliği için Samsun’daydı. 5. ÖRAV Eğitim Şenliği’nin açılışında yaptığı konuşmada öğretmenlerin kendilerini geliştirmesinin son derece önemli olduğunu vurgulayan Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen “Öğrenci öğretmenden öğrenmez, öğretmeni için öğrenir. Öğretmenin öğrencisiyle kuracağı bağ, öğrenme sürecinde büyük önem taşır” dedi. Esen sözlerinde Milli Eğitim Bakanlığının öğretmen eğitimlerine verdiği öneme de değinerek, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Gününü kutladı.

SAMSUN’DA OLMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ

Açılış konuşmasında Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılında hep birlikte Samsun’da olmanın gururunu yaşadıklarını belirten ÖRAV Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Karadere “Kurulduğumuz 2008 yılından bu yana, öğretmenlerin daha iyi eğitimciler ve daha mutlu bireyler olmaları için katkı sağlamak da ÖRAV olarak bizim üstlendiğimiz bir görev. Bugüne kadar 81 ilde yaklaşık 175 bin öğretmene ulaştık. ÖRAV eğitimlerini almış öğretmenlerin ulaştığı öğrenci sayısının ise 7 milyonu aştığını da gururla söylemek isterim” dedi.

HER ZAMAN DESTEKLİYORUZ

Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün 1924 yılında yine Samsun’da Cumhuriyet öğretmenlerine hitap ederken “İlk ilham ana-baba kucağından sonra okuldaki eğitimcinin dilinden, vicdanından, terbiyesinden alınır” dediğini belirten Karadere, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu ilkeden hareketle, bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenleri her zaman destekliyoruz.”

HAYATTA FARK YARATIYORUZ

ÖRAV’ın gönüllü destekçilerinden, başarılı oyuncu Dilan Çiçek Deniz ise, kendisinin de bir öğretmen çocuğu olduğun belirttiği konuşmasında hayatında fark yaratan öğretmenlerini, ÖRAV’la bir araya gelme sürecini ve çalışmalarını paylaştı.Resul BEŞİKÇİ

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘İLK GALİBİYETİ İSTİYORUZ’
‘İLK GALİBİYETİ İSTİYORUZ’
UMUT VEREN MÜCADELE
UMUT VEREN MÜCADELE