Reklam

EKMEĞE ZAM!

Samsun’da ekmeğe zam geldi. Kentte 200 gramı 1,5 liraya satılan ekmek artık 2 lira olacak. Yeni ekmeğin gramajı ise 230’a çıkarılacak

14 Temmuz 2021 - 10:33

 

Un fiyatlarına gelen son zamlardan sonra Samsun’da ekmeğe de zam geldi. Samsun Fırıncılar Odası Başkanı Yılmaz Yiğit ve Samsun Esnaf ve Sanatkarları Odası (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler, Samsun’da ekmeğe zam yapıldığını duyurdu. Ekmek fiyat tarifesindeki değişiklik, kentteki fırıncılara tebliğ edildi. Samsun’da 200 gramı 1,5 liraya satılan ekmeğin gramı 230 grama, fiyatı ise 2 liraya yükseldi. Başkanlar, artan un fiyatları nedeniyle ekmeğe zam yapmanın zaruri hale geldiğini ifade ederken, un fiyatlarının düşmesi durumunda tarifeye yapılan artışı indirmeye hazır olduklarını söyledi.

YİĞİT: KAÇINILMAZ HALE GELDİ

Başkan Yılmaz Yiğit, “Un fiyatlarına sürekli olarak gelen zamlar dolayısıyla, ekmek fiyat tarifesinde zamma gidilmesi kaçınılmaz hale geldi. Giderler karşısında artık dayanamayan fırıncılarımızın taleplerini daha fazla erteleyemezdik. Samsun’da bugün itibariyle 200 gramı 1,5 liraya satılan ekmek 230 grama ve fiyatı ise 2 liraya yükseldi” diye konuştu.

GÜLER: FİYATLARI İNDİRMEYE HAZIRIZ

Başkan Hacı Eyüp Güler, “Bu zammın yapılmasını kimse istemezdi ancak zaruri hale geldi. Esnafımız, un fabrikalarının yaptığı zamlar karşısında aylardır ezildi ve artık bitecek hale geldi. Kentimizde maalesef artık 230 gram ekmek 2 liradan satılacaktır. Un fiyatlarının düşmesiyle, ekmek fiyatlarının da aşağı indirmeye hazırız” şeklinde konuştu.

PERŞEMBE GÜNÜNDEN İTİBAREN...

Öte yandan, Bafra Fırıncılar Odası Başkanı Temel Bektaş da ilçede 230 gram ekmeğin 2 liradan satışa sunulacağını ve tarifenin perşembe gününden itibaren geçerli olacağını duyurdu.

Tolga BİRGÜCÜ-Ebubekir YILMAZ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘Depresyon yaşam süresini etkileyebilir’
‘Depresyon yaşam süresini etkileyebilir’
Doktorlar bir bir gidiyor
Doktorlar bir bir gidiyor