• Reklam
Emeklilikte yaş sorununu çözmeliyiz

Emeklilikte yaş sorununu çözmeliyiz

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nun CHP’li üyesi Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, “Emeklilikte yaş sorununu çözmek bu Meclis’in boyun borcudur” dedi

09 Ekim 2018 - 09:16

TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu’nun CHP’li üyesi Samsun milletvekili Neslihan Hancıoğlu, başta iktidar partisi olmak üzere Meclis’te grubu bulunan diğer partilere seslenerek “Seçim zamanı verilen sözleri tutmak, sosyal adaleti sağlamak zorundayız. Emeklilikte yaş sorununu çözmek bu Meclis’in boyun borcudur” dedi.

MAĞDURİYET HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

Yaş engeline takıldıkları için emekli olamayanların gözü kulağı, Meclis’ten gelecek haberde. Emeklilikte yaşa takılanların (EYT) sorunlarını çözmek üzere hazırlanan tekliflerin yasalaştırılması için Meclis’teki ilgili komisyonu olağanüstü toplantıya çağıran CHP, sürecin daha da hızlandırılması için baskıyı artırıyor. CHP’li Neslihan Hancıoğlu, yaş yüzünden emekli olamayanların mağduriyetinin her geçen gün daha da büyüdüğünü ifade etti.

ÜÇ VEKİLLE BU SORUN ÇÖZÜLÜR!

Komisyonun, toplam üye sayısının 3’te birinin çağrısıyla olağanüstü toplantı yapabildiğini anımsatan Hancıoğlu, “9 üyeye ihtiyaç var. Benimle birlikte 6’sı CHP’li üyeler. Biz hazırız. 3 üye daha bu çağrıya eşlik ederse komisyonumuz toplanır ve bu düzenlemeyi Genel Kurul’a indirir ve yasalaştırırız. Seçim öncesi bu konuda sözler verildi. Muhalefet partilerinin hepsinin hali hazırda kanun teklifleri var. Sözler tutularsa, yaşa takılanlar emekli olabilecekler. Biz sözümüzün arkasındayız” diye konuştu.

VİCDANINIZIN SESİNE KULAK VERİN

CHP’li Hancıoğlu, “Seçim döneminde de seçim bittikten sonra da vatandaşlarımızdan gelen şikayetlerin başında EYT mağduriyeti yer alıyor. Eminim, iktidar partisine mensup milletvekilleri ve diğer partilerin milletvekilleri de en çok bu konudaki taleplerle karşı karşıyadır. Onların tek yapması gereken vicdanlarının sesini dinlemek. Seçim zamanı verilen sözleri tutmak, sosyal adaleti sağlamak zorundayız. Emeklilikte yaş sorununu çözmek bu Meclis’in boyun borcudur. Hiç zaman kaybetmeden, partiler üstü bir siyaset anlayışında birleşmemiz gerekiyor” dedi.

Kaynak: Gülsüm ATİK

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkanlığına Urkaya seçildi
Başkanlığına Urkaya seçildi
İnsülin direncinin belirtilerine dikkat
İnsülin direncinin belirtilerine dikkat