Engelliden satılık akülü araç!
Reklam
  • Reklam

Engelliden satılık akülü araç!

Samsun’da, 2011 yılında geçirdiği kaza sonucu yüzde 97 engelli olan iki çocuk babası inşaat işçisi Davut Demirtaş, tedavi masraflarını karşılamak için taksitle aldığı akülü aracını satışa çıkarttı

28 Haziran 2019 - 10:31

Samsun’un Atakum ilçesi Yeni Mahalle’de bir inşaatta çalışırken geçirdiği kaza sonucu yüzde 97 bedensel engelli olan Davut Demirtaş’a, 2011 yılından bu yana eşi bakıyor. Kendisinin devletten aldığı emekli maaşı ve eşinin aldığı evde bakım ücretinin masraflarını karşılamadığını söyleyen Davut Demirtaş, bazı masraflarını karşılamak için halen taksitini ödemeye devam ettiği 13 bin TL değerindeki akülü aracını 10 bin liraya satıyor.  

‘MASRAFLARIMA PARA YETMİYOR’ 

Gazete Gerçek’e konuşan Davut Demirtaş, “Engelli olmadan önce inşaatlarda çalışıyordum. 5 Nisan 2011 tarihinde Atakum ilçesi Yeni Mahalle’de talihsiz bir kaza geçirdim. Kaza sonrası yüzde 97 oranında engelli oldum. İş kazasından dolayı emekli oldum. O günden bu yana bana eşim bakıyor. Eşim devletten bakım aylığı alıyor ve benim de emekli maaşım var. Ancak masraflarımıza bu paralar yetmiyor. Benim gibi hastalarda oturmaktan dolayı, vücudunun belli bölgelerinde yaralar çıkıyor. Bunun için de bazı ilaçlar gerekiyor. Bu ilaçların ücretlerini karşılamakta zorlanıyoruz” diye konuştu.  

'10 BİN LİRAYA BİLE RAZIYIM’ 

Bir kız ve bir erkek çocuk babası Davut Demirtaş, “Engelli olduktan sonra, borç aldığım bilezikleri bozdurdum ve gerisini bankadan kredi çekerek, 10 bin liraya bir akülü araç aldım. Şu anda taksitini halen 207 TL olarak ödüyorum ve yaklaşık 10 taksitim kaldı. Sorun taksitleri değil, ancak ilaç masraflarım ve aile geçimimden dolayı para yetmiyor. Engelli olmak çok pahalı. Bir akülü araç, 10 bin liradan aşağı değil. Ben aracımda bazı değişiklikler ve bakımlar da yaptım. Şu anda değeri 13 bin lira. Ancak paraya ihtiyacım var. 10 bin lira bile veren olursa razıyım” şeklinde konuştu.  

Kaynak: Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Davut demirtaş
    1 ay önce
    Aracım satilmıştır ucuza vermek zorunda kaldım ihtiyacımdan ötürü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Samsun'da aranan 61 kişi yakalandı
Samsun'da aranan 61 kişi yakalandı
1930 Bafraspor evinde kayıp
1930 Bafraspor evinde kayıp