Erdoğan’dan Karaaslan’a tebrik 

Erdoğan'dan Karaaslan'a tebrik 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çiğdem Karaaslan tarafından 'Sürdürülebilir Şehirler İçin Yeni Fikirler' temasıyla düzenlenen çalıştayın gerçekleştirildiği alanı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Erdoğan, Karaaslan ve ekibini tebrik etti

25 Aralık 2019 - 11:37

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan tarafından ‘Sürdürülebilir Şehirler İçin Yeni Fikirler’ temasıyla düzenlenen çalıştayın gerçekleştirildiği alanı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti ifade eden Çiğdem Karaaslan, “Uzun süredir üzerinde çalıştığımız ve son bir haftada toplamda 93 kişinin konuya ilişkin görüş ve önerilerini aldığımız çalışmayı tamamladığımız günün akşamında Sn. Cumhurbaşkanımızın ziyareti bizleri çok memnun etti. Gerçekleştirdiğimiz kapsamlı ve çevreyi tüm yönleriyle ele alan çalışma, Genel Başkanımızın liderliğinde AK Parti olarak çevreyi salt siyasetin konusu olarak görmediğimizin fakat siyasetimizi büyük ölçüde çevre hassasiyetimizin belirlediğinin göstergesi olmuştur" dedi.

ÇÖZÜM MERKEZİYİZ

AK Parti Genel Merkezi’nin ülke meselelerinde, ortak aklı harekete geçiren tavrıyla aynı zamanda bir çözüm merkezi olduğunun altını çizen Karaaslan, çalıştaylar kapsamında farklı görüş ve uzmanlık alanlarından çok sayıda ismi AK Parti Genel Merkezi’nde bir araya getirdi. “Bugüne kadar ortaya koyduğumuz birikime ek olarak; yaşam kalitesi yükselen şehirlerimizde, çevre ve sürdürülebilirlik konusu başta olmak üzere partimizin duruşunu ortaya koyduk ve AK Parti Genel Merkezi’nin çözüm merkezi olduğunu gösterdik” diyen Karaaslan, "Farklı disiplinlerden akademisyenlerin, uygulayıcıların, çevre örgütlerinin, TBMM Çevre Komisyonu’nun, finans sektörü temsilcilerinin, Çevre ve Şehircilik, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Tarım ve Orman bakan yardımcılarının, Türkiye Belediyeler Birliği’nin ve belediye başkanlarının değerli katkılarıyla, farklı görüşlerin ortaklıklar temelinde fikirlerini ifade edebildiği bir ortamı oluşturduk, toplamda 93 kişinin konuya ilişkin görüş ve önerilerini dinledik. Çevreye saygılı, akıllı, değer üreten, altyapısı ve üstyapısıyla uyum içinde, uzun vadeli ihtiyaçları gözeten planlarıyla şehirlerimizi etraflıca ele alma imkânı bulduğumuz toplantılarımızda çok önemli tespitler ve öneriler paylaşıldı. Çalışmalarımızın sonucunda hazırlayacağımız raporun şehirlerimizin yeni dönemde yol haritasını önemli ölçüde katkı vermesini planlıyoruz" ifadelerine yer verdi. 

YENİ HEDEFLERE DÖNÜŞECEK

Uzun soluklu bir çalışmanın ürünü olan çalıştaylara ilişkin değerlendirmelerini paylaşan Karaaslan, “Bugün dünya, iklim değişikliğini hızlandıran pek çok sorun ile baş etmek zorundadır. İklimin çeşitli faktörlere bağlı olarak hızlı bir değişim yaşaması, mücadeleyi olduğu gibi uyum çalışmalarını da gerekli kılmaktadır. AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı olarak bizler bu bakış açısıyla, konuya farklı uzmanlık alanlarından bakan çok değerli isimlerle bir araya gelerek verimli toplantılar gerçekleştirdik. Yerel ve ulusal hizmetlerde sürdürülebilir yaklaşımların benimsenmesi, enerji verimliliği, yeşil şehirler, alternatif ulaşım sistemlerinin yaygınlaştırılması, atık yönetimi, düşük karbonlu kalkınma stratejileri, sürdürülebilir yaklaşımlar, her şehre özgü planların oluşturulması ve uygulanması gibi çevreyi ve şehirlerimizi pek çok yönüyle, bütünsel yaklaşımlarla ele aldığımız çalıştaylarımız sonunda hedeflerimizi içeren yol haritamızı ortaya koyacak ve bunları peyderpey hayata geçireceğiz. Özetle; ‘Sürdürülebilir Şehirler İçin Yeni Fikirler’, yeni hedeflere dönüşecek" diye konuştu.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘Tam kadro Bolu’ya gitmek istiyoruz’
‘Tam kadro Bolu’ya gitmek istiyoruz’
ÇİLEK POHJANPOLO MI?
ÇİLEK POHJANPOLO MI?