EROZYON ATAKUM SAHİLİNİ BİTİRİYOR
Reklam
  • Reklam

EROZYON ATAKUM SAHİLİNİ BİTİRİYOR

‘Atakum sahilini erozyon vuruyor’ başlığıyla duyurduğumuz haberimizin ardından Samsun'un Atakum ilçesi Çatalçam Mahallesi’nde devam eden kıyı erozyonu sahili vurmaya devam ediyor.

14 Ağustos 2020 - 10:02

Samsun’un Atakum ilçesi Çatalçam, Taflan, Dereköy Barınağı’na kadar olan sahil şeridinde kıyı erozyonu bölgeyi yok etmeye devam ediyor. Atakum ilçesi Çatalçam Mahallesi, Taflan Mahallesi, Dereköy Mahallesi kıyı erozyonu ile boğuşuyor. İlçenin söz konusu bölgelerindeki sahil şeridi, her geçen gün daha fazla eriyerek geriye gidiyor. Kumsalda yoğun yosunlaşma ve deniz yüzeyini kaplama başladı. 

‘SONUÇLARINI ÇOK AĞIR ÖDEYECEĞİZ’ 
Gazete Gerçek’e konuşan Samsun Çevre Platformu (SAMÇEP) Sözcüsü Mehmet Özdağ, “Çatalçam'da kıyı erozyonu devam ediyor. Haftalardır göz göre göre olması beklenen oldu. Karadeniz 15-20 yıllık iki çam ağacını daha yuttu. 20 yıldır Samsun'da hakim olan yerel yönetim anlayışının, doğaya, akıl ve bilime meydan okuyan, imar ve kıyı mevzuatlarını hiçe sayan uygulamalarının sonuçlarını çok ağır ödüyoruz, ödeyeceğiz” diye konuştu.

‘KARADENİZ CEZALANDIRIYOR’
SAMÇEP Sözcüsü Özdağ, şöyle devam etti: “Kent merkezinden batıya doğru, Dereköy'e kadar 40 kilometre kesintisiz kumsalı ve plajlarıyla dünyanın sayılı kentleri arasında yer alan Samsun'da, kumsal ve plajlar artık avuç içi kadar kaldı. Karadeniz, kendisine yapılan kötülüğü en ağır şekilde cezalandırmaya devam ediyor. Kıyı erozyonu, batıdan doğuya, kent merkezine doğru devam ediyor.”

Tolga BİRGÜCÜ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
3-0 ŞAHLANIŞ
3-0 ŞAHLANIŞ
Samanlık ve iki mağaza kül oldu
Samanlık ve iki mağaza kül oldu