‘ERTUĞRUL SAĞLAM BANA BORÇ VERDİ’
Reklam
Reklam
  • Reklam

‘ERTUĞRUL SAĞLAM BANA BORÇ VERDİ’

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, İstanbulspor maçının primi ödemesi için Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’dan borç para aldığını söyledi. Yıldırım, “Bunu sırf test için yaptım. Sağlam gerçekten verdi. Bunu futbolcuların konsantrasyonu bozulmasın diye yaptı” dedi

22 Nisan 2021 - 14:08

 

‘3 MAÇA ÖZEL PRİM’

Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’dan borç para aldığını ve bunun nedenini açıkladı. Başkan Yıldırım, “Ben, Mustafa Aztopal ve Ertuğrul Sağlam ile son 10 hafta için prim sistemi açıkladım. Süper Lig'den oyuncular getirdiğim için büyük paralara sözleşme yaptık. O yüzden de yüksek prim vermedik. Hepsi yüksek sözleşme ile geldiler. Sezon başı primlerde anlaşıldı. İçeride dışarıda 10 bin TL galibiyet primi var. 'Özel maçlara duruma göre prim açıklanacak' dedik. Giresunspor, ADS ve İstanbulspor maçına özel prim açıkladık. Ertuğrul Sağlam hocama da teşekkür ediyorum. Ertuğrul Sağlam şahsıma para verdi. İstanbulspor maçı primi 20 bin TL’ydi. 'Ben 10 bin TL’yi şimdi vereceğim, 10 bin TL’yi de şampiyonluk priminin üzerine koyup, manyak gibi topluca para alsınlar' dedim” ifadelerini kullandı.

‘SIRF TEST İÇİN YAPTIM’

Yıldırım, “Hoca da 'futbolcular parayı şimdi istiyor' dedi. 'Hocam, ben 10 bin TL veriyorum' dedim. Hoca da ‘Başkan sen futboldan anlamıyorsun, futbolcuların tek derdi prim. Maaşlarını alırlar, primlerini ertesi gün almak isterler.’ Sonra 'hocam o zaman sen bu oyuncuları çok seviyorsun para vermek istiyorsun' dedim. 'Sen şu an benden zenginsin, senin kıyıda köşede birikimin vardır. Faizciliği de sevmezsin, benden de faiz alma, bana para ver' dedim. Sağlam da 'gerçekten mi' dedi. Evet, deyince 10 biner TL’yi ben verdim, 10 biner TL’yi de hocadan aldım. Bunu sırf test için yaptım. Sağlam gerçekten verdi. Bunu futbolcuların konsantrasyonu bozulmasın diye yaptı. Doğru mu yaptı, yanlış mı sezon sonu göreceğiz” şeklinde konuştu.

Mustafa ATASEVEN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vahap Çelik'ten dev yardım
Vahap Çelik'ten dev yardım
Çok anlamlı bayram ziyareti
Çok anlamlı bayram ziyareti