Esnafa nakit desteği verin
Reklam
  • Reklam

Esnafa nakit desteği verin

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, pandemi sürecinde esnafın desteklenmesi gerektiğinin altını çizerek, hükümete, “Esnafa kredi değil, nakit destek verin” diye seslendi

01 Aralık 2020 - 11:14

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, pandemi nedeniyle aylardır evine ekmek götüremeyen esnafa verilen kredilerin geri ödeme zamanının geldiğini, ancak esnafın işyerlerini açamaması nedeniyle bu kredileri de ödeyemeyecek durumda olduğunu söyledi. Fatih Türkel, esnafın işyerlerinin pandeminin zirve yapması nedeniyle de hala kapalı olduğunu, esnafa karşılıksız nakdi destek verilmesi gerektiğini söyledi. Türkel, “iktidar ve Samsun Milletvekilleri duyana kadar esnafın haklı çığlığını dile getirmeye devam edeceğiz. Esnafa kredi değil nakit destek verin” dedi.

‘ESNAFA BORÇ VERMEYİN’

Türkel, “Kovid-19 salgınından en çok etkilenen esnafın sahipsizliği devam ediyor. Esnafımızın hizmetler sektörü tarafı çöktü. İlk açıklanan destek paketinde esnafımıza hükümet borç verdi borç ödemeleri ay itibariyle başladı ve ne yazık ki borcunun ödenmesi beklenen esnafın iş yerleri gene kapalı. Aylardır söylüyoruz gene söyleyeceğiz hükümet krizi yönetemiyor yıllardır esnaf bu ülkeye vergi veriyor istihdam yaratıyor KDV ödüyor, ekonomiyi ayakta tutuyor fakat hükümet aylardır esnafın çığlığına kulaklarını tıkamış durumda. Esnafımızın beklentisi net ve açık! KDV stopaj ve muhtasar vergileri ötelensin, işten çıkarılmak zorunda kaldıkları personellerine hayatlarını idame ettirecekleri bir gelir maaş bağlansın ve acilen en azından evlerine ekmek götürebilecek düzeyde nakit destek verilsin, borç değil” diye konuştu.

‘NASIL BİR ANLAYIŞIN ÜRÜNÜ?’

Türkel, şöyle devam etti: “Ülkenin en büyük ihalelerini alan üç beş tane firmanın vergi borçları silinirken hükümete yakın müteahhitler bu pandemi sürecinde bile servetlerine servet katarken, büfeci, kahveci, lokantacı, kantinci, servisçi ve dolmuşçu esnafına acı reçete önermek hangi vicdana sığar. Esnaf bir umut hükümetten destek paketleri beklerken 2022 yılı için bazı vergilerde 9.11 oranında vergi artışı nasıl bir anlayışın ürünüdür.”  

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İlk maçında gol attı
İlk maçında gol attı
Tarih tekerrür etti
Tarih tekerrür etti