Esnafın tek umudu normalleşme
Reklam
  • Reklam

Esnafın tek umudu normalleşme

Korona virüsü pandemisi nedeniyle aylardır kepenk açamayan Samsun esnafı, kademi normalleşmeyi dört gözle bekliyor. Vaka artışında riskli bölge olarak tanımlanan kentte normalleşme pek mümkün görünmüyor

23 Şubat 2021 - 11:04

 

Samsun esnafı, kademeli normalleşmeyi dört gözle bekliyor. Lokanta, pastane ve kafe işletmecileri normalleşmeye hazırlanırken Samsun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler, “Aylardır kepenk açamayan esnafımızın artık dayanacak hali kalmamıştır. Esnafımız tüm umudunu kademeli normalleşmeye bağlamıştır” dedi.

ESNAF İÇİN YOL HARİTASI 

Türkiye pandemiyle mücadelede ‘yerinde karar’ dönemine geçerken, 1 Mart 2021 itibarıyla kademeli normalleşme dönemi başlayacak. Kademeli normalleşmeye geçildiğinde, kentler vaka ve aşı oranları gibi kriterlere göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandırılacak. Diğer yandan salgın tedbirleriyle sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane gibi sektörlerde hizmet veren esnaf için bir yol haritası beklenecek.

ESNAF DÖRT GÖZLE BEKLİYOR

Samsun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler, “Yaşadığımız salgın, esnafımızı derinden vurmuştur. Aylardır kepenk açamayan esnafımızın artık dayanacak hali kalmamıştır. Esnafımız zor durumdadır. Bu manada tüm esnafımız kepenklerini açmak için sabırsızlanmaktadır. Samsun esnafı, normalleşeme açıklamasını dört gözle beklemektedir. Esnafımız tüm umudunu kademeli normalleşmeye bağlamıştır” diye konuştu.

NORMALLEŞME MÜMKÜN DEĞİL

Diğer yandan ise özellikle Karadeniz bölgesi vaka artışında dikkati çekiyor. Samsun, Türkiye genelinde korona virüs vakaları artış listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Sağlık Bakanlığı verilerine göre, riskli bölgeler arasında yer alan Samsun’da önümüzdeki süreçte normalleşmeye geçilmesi pek mümkün görünmüyor. Samsun esnafı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yapacağı açıklamayı dört gözle bekliyor. Tolga BİRGÜCÜ

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hava topu vermedi
Hava topu vermedi
Erkam formayı kaptı
Erkam formayı kaptı