Fındıkta fırsatçı isyanı

Fındıkta fırsatçı isyanı

İlçe meydanında üreticilerle bir araya gelen Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, “16,5 lira olarak açıklanan fındığı şimdi 13,5 lira-14 liradan almaya çalışan fırsatçılar var” dedi

11 Eylül 2019 - 09:22

Son dönemde fındık fiyatının serbest piyasada 13 lira 5 kuruş ve 14 liraya kadar düşmesi üzerine Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, kent meydanında üreticilerle birlikte açıklama yaptı. Erdal Avcı, siyasilere, hükümeti fındık politikasını sosyal medya üzerinden eleştirdiğini ancak meydanlarda ürününe sahip çıkmadıkları gerekçesiyle tepki gösterdi. Sivil toplum kuruluşlarına ve üreticiye seslenen Erdal Avcı, "Ürününe sahip çık dediğimiz zaman kimse meydana gelmiyor. Burası siyasi parti mitingi değil. Alın terinin üzerinden siyaset olmaz. Ekmeğimize sahip çıkmak için buradayız" dedi.

'ŞİKAYETÇİYİZ CUMHURBAŞKANIM’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fındık taban fiyatını 16,5 lira açıkladığını, TMO'nun alıma başladığını kaydeden Erdal Avcı, "Gelin görün ki, 16,5 lira olarak açıklanan fındığı şimdi 13,5 lira-14 liradan almaya çalışan fırsatçılar var. Bu fırsatçılar Ayvacıklı tüccarlar değil, yabancı firmaların tüccarları. Biz şikayetçiyiz Cumhurbaşkanım. Tüccar ve fabrika, 52 randıman fındığı temiz ve nemsiz 14 liraya alıyor" diye konuştu.

‘BUNLARIN DA TEPELERİNE ÇÖKÜN’
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın patates ve doğan stokçularına karşı başlattığı mücadeleyi çiftçilere dinleten Ziraat Odası Başkanı Avcı, "Fındık hasat döneminde üretici aleyhine çalışan spekülatörlerin önünü keseceğiz dediniz. İstirhamımız şudur Cumhurbaşkanım, patates ve soğan stokçularının nasıl tepesine çöktüyseniz, fındıkçının alın terini çalan mağazalara da tüccarlara da fabrikalara da yapın. Fırsat vermeyin" ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
33,3 milyon lira destek
33,3 milyon lira destek
Ev alırken betonuna kadar soru sorun
Ev alırken betonuna kadar soru sorun