‘Fotovoltatik’i Başkan Demirtaş’a anlatılar
Reklam
  • Reklam

‘Fotovoltatik’i Başkan Demirtaş’a anlatılar

Final Okulları Robot Takımı öğrencileri, ‘Fotovoltatik’ projesini İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a anlatı

22 Kasım 2019 - 10:47

Samsun’da eğitim-öğretim veren Final Okulları Robot Takımı ‘Andromeda’ öğrencileri kendi hazırladıkları güneş enerjisi ile çalışan bulunduğu çevreyi temizleyen ‘Fotovoltatik Gemi’ adlı projelerini anlatmak üzere İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.
Öğrencileri temiz bir çevre konusundaki hassasiyetlerinden dolayı tebrik eden Başkan Demirtaş, çevre ile alakalı her türlü projeye İlkadım Belediyesi olarak destek vermeye hazır olduklarını kaydetti.
Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Final Okulları Müdür Yardımcısı Esra Şahin, 9 ve 10.sınıflardan oluşan robot takımı ve takım koçları ile birlikte 16 Şubat’ta Kayseri’de bu yıl 16.sı düzenlenen ‘FirstLego League City Shaper’ temalı yarışma kapsamında hazırladıkları ‘Fotovoltatik’ gemi projelerini İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'a bilgiler sunarak, gerçekleştirmeyi planladıkları proje ve etkinlikler için de Başkan Demirtaş’tan destek istediler.
PROJEYE DESTEK VERECEĞİZ
Ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Son günlerde kentimizde çevre konusunda sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz. Bölgemizde kurulmak istenen Biyokütle Enerji Santrali ve her türlü çevresel sorunlara karşı olan hassasiyetimizi sürekli dile getiriyoruz. Bu konularda elimizden geldiğince halkımızı da bilinçlendirmeye çalışıyoruz” dedi. Çevreye olan bu duyarlılıklarından dolayı öğrencileri tebrik eden Başkan Demirtaş, İlkadım Belediyesi olarak çevremizin korunması ve temiz tutulması ile ilgili her türlü projeye de destek vereceğiz. Başarılarınızın devamını diliyorum” diye konuştu. HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şelalede 150 kilo çöp toplandı
Şelalede 150 kilo çöp toplandı
DOKAP'a proje sunuldu
DOKAP'a proje sunuldu