• Reklam
Gelin Saçı Yaptırmak Neden Bu Kadar Pahalı!

Gelin Saçı Yaptırmak Neden Bu Kadar Pahalı!

Samsun’da gelin başı ve makyaj fiyatları ne kadar? Merak edenler ve bütçe planı yapanlar bu haberimize mutlaka göz atmalı!

23 Temmuz 2015 - 14:00

Samsun’da  gelin başı ve makyaj fiyatları ne kadar? Merak edenler ve bütçe planı yapanlar bu haberimize mutlaka göz atmalı!

Düğün hazırlıklarının ve gelinin güzelliğinin en önemli unsurlarından biri de kuaför seçimidir. Peki doğru kuaförü bulmak ve doğru bedeli ödemek için ne yapmamız gerekiyor? Tüm bu sorulara Samsun Umum Bayan Kuaförler Odası Başkanı Savaş Kiraz cevap verdi.

‘GELİN SAÇI YAPMAK BİR SANATTIR’

Toplumda gelin saçlarının pahalı yapıldığı yönünde bir algı oluştuğunu söyleyen Kiraz, 'Gelin başı yapan kuaförler vakitlerinin büyük bir bölümünü gelin adayına ayırırlar. Bir gelin bir kuaförü en az 3 saat meşgul eder. Çünkü gelinin o gün en özel günüdür. Güzel olmak ve doğru saç modelini yaptırmak isteyecektir. Eğer kuaför de çok iyi bir sanatkârsa bunun bedelini ister. Sanata paha biçemezsin. Çünkü gelin saçı yapmak bir sanattır’ ifadelerini kullandı.

‘DOĞRU KUAFÖR SEÇİMİ ÖNEMLİ’

Damatlar tarafından ‘Bu işi çok abartmıyor musun, alt tarafı saç ve makyaj’ denilengelin saçı ve makyajının aslında bir bayan için hayati derecede önem taşıdığını belirten Kiraz, 'Gelin saçınız ve makyajınız tüm fotoğraflarınızda en az gelinliğiniz kadar ön planda olacak. Bu yüzden gelin başının en doğru şekilde yapılması gerekmektedir. Saç ve makyaj gelinliğe göre, düğün mekânına göre, damadın boyuna göre ve hatta yüz hatlarınıza göre yaptırılır. Bu yüzden gelin başı yapımında doğru kuaför seçimi çok önemlidir’ diye konuştu.

‘700 TL’YE VARAN FİYATLAR’

Doğru kuaför seçiminden sonra ödenecek ücretin de son derecede önemli olduğunu ifade eden Kiraz, 'Gelin adayı komple paket isterse fiyat 700 TL’ye kadar çıkar. Saç, makyaj, manikür, pedikür ve ağda komple bir pakettir. Ancak sadece saç ve makyaj yapılacaksa 200 TL öder’ dedi.

‘TÜRBANLI GELİN BAŞI DAHA ZOR’

Türbanlı gelin başı yapımının normal saç yapımından daha da zor olduğunu söyleyen Kiraz, 'Türbanlı gelin başı modelleri de çok titiz işçilik ister. O türbana işlemeler yapılır, aksesuar takılır. Saçı tarama şekli bile farklıdır. Türbanı en güzel bir şekilde bağlamakta çok zordur. Açık saça istediğin modeli verebilirsin. Ama türbana belli bir şekil verebilirsin. Bu yüzden türbanlı gelin başı yapmak açık gelin başı yapmaktan kat kat daha zordur’ diye konuştu.

‘KUAFÖRDEN ERKEN RANDEVU ALIN’

Kuaförden randevu alırken yapılması gerekenleri de anlatan Kiraz, 'Mutlaka planlanandan 1-1.5 saat öncesi için randevu alın. Kuaförünüzü seçmeden önce gelin başı yaptırmış arkadaşlarınızla konuşun. Unutmayın ki gelin başı bu konuda deneyimli kuaförlerin marifetli ellerine teslim edilmeli! Bazı kuaförler düğünden önce gelin başı provası yapmayı kabul edecektir. Böylelikle saç modelinizin nasıl duracağını önceden görme şansına sahip olabilirsiniz’ dedi.

Murat ATASOY

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gerçeği canlı yayında açıkladı
Gerçeği canlı yayında açıkladı
UYAR’DAN TEKNİK ADAMLARA EĞİTİM
UYAR’DAN TEKNİK ADAMLARA EĞİTİM