Giresun Adası, filmlere konu oluyor

Giresun Adası, filmlere konu oluyor

Geçmişte Amazon kadınlarının yaşadığına ve Herkül'ün altın postu aramak için geldiğine inanılan Mitolojik hikayelerin gerçekleştiği 'Giresun Adası" son dönemde turizmcilerin yanı sıra yerli ve ulusal film yapımcılarının da dikkatini çekti

20 Ekim 2018 - 16:01

Doğu Karadeniz’in yaşanabilir tek adası olan Giresun Adası'na, önümüzdeki günlerde dizi ve film yapımcıları tarafından bir inceleme gezisi düzenleneceği belirtildi. Konuyla ilgili bilgiler veren ve Giresun Adası'nın son dönemde her açıdan bir çekim merkezi haline geldiğini kaydeden Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği (GİRTAB) Müdürü Tamer Uzuner “2017 yılında Doğu Karadeniz Bölge Kalkınma Ajansı tarafından bölge planı çerçevesinde yapılan illerin turizm eylem planı çatısı altında Turizm Altyapı Hizmet Birliği de Giresun Adasının tanıtımıyla ilgili çalışma planı başlattı. Bu çalışma planı kapsamında geçtiğimiz günlerde İstanbul’da Ulusal ve Uluslararası film yapımcılarıyla görüşerek Giresun Adası'nın ulusal ve uluslararası yayınlanacak sinema ve dizi filmlerinde yer almasıyla ilgili görüşmeler yaptık. Şuanda anlaşmalarını yapmış olan bir kaç sinema ve dizi filmi yapımcılarıyla ön görüşmeler yaptık ve konuya çok sıcak baktılar. Önümüzdeki günlerde şehrimize gelerek Giresun Adası'nı görecekler. Giresun Adası Doğu Karadeniz’in yalnızca turizm değil, sinema ve dizi filmleri için de adeta çekim merkezi haline getirmeyi umut ediyoruz” dedi. 

AMAZON KADINLAR VE HERKÜL KARŞILIYOR 
Giresun Adası'nı ziyaret eden turistlerin zamanda yolculuğa çıktığını kaydeden Uzuner şunları söyledi: 
" 'Zamanda Yolculuk' olan bir proje var. Giresun Adası'nda ziyaretçileri Herkül ve Savaşçı Amazon kadınlar karşılıyor. Bilindiği gibi mitolojide Herkül'ün Çanakkale Boğazı’ndan başlayıp Batum’da sona eren altın post arama efsanesi vardır. Bu efsanenin durak noktalarından birisi olarak Giresun Adası geçiyor. Burada mitolojiye göre Herkül kanadından ok atan kuşlarla bir savaş veriyor. Savaşçı Amazon Kadınları'nın da Giresun Adası'nda yaşadığı mitolojide geçiyor. Giresun Adası'nda ziyaretçileri Savaşçı Amazon Kadınlarının savaş gösterileri ve Herkül karşılıyor." 

Kaynak: İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HIZLI TRENİN SAMSUN'DAKİ İSTASYON YERİ BELİRLENDİ
HIZLI TRENİN SAMSUN'DAKİ İSTASYON YERİ BELİRLENDİ
Sinop Havalimanı yakınına yıldırım düştü
Sinop Havalimanı yakınına yıldırım düştü