Samsun Haber Ve Gerçek Bizde

Samsun Haberleri ile öne çıkan gercekbizde.com haber sitesi yayın hayatına başladı.


Samsun Haber Ve Gerçek Bizde

Gerçek Bizde haber sitesi www.gercekbizde.com alan adı üzerinden yayın yapmakta olup, kısaltma servisi olarak https://grck.bz adresini kullanmaktadır.

 

GENEL TANIM:

 

Gerçek Bizde, Samsun yerelinden yayın yapan, Samsun, Karadeniz Bölgesi, Ulusal ve Dünya gündemini anlık olarak takip eden, tarafsız, hızlı ve güvenilir bir haber kaynağıdır.

Gerçek Bizde, A Gazetecilik Dağıtım Reklamcılık Yayıncılık Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye ait olan internet gazetesi olup www.gercekbizde.com üzerinden yayın yapmaktadır.

29 Ekim 2013 tarihinde kurulan A Gazetecilik, aynı zamanda bölgenin en önemli yazılı basın organlarından ‘Gazete Gerçek’ i de bünyesinde barındırmaktadır.

Gerçek Bizde kendi bünyesinde çalıştırdığı muhabirlerin yanı sıra bölge ve ulusal gündemi yakalamak amacı ile Türkiye’nin en büyük haber ajanslarından Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Cihan Haber Ajansı (CİHAN) ve Doğan Haber Ajansı (DHA)’ya resmi olarak üyedir.

 

TEKNİK YETERLİLİK:

 

Gerçek Bizde, teknik altyapı, teknoloji ve sosyal ağlara önem vermektedir. Bu amaçla yapmış olduğu yatırımlar şu şekildedir;

·         Veri merkezi (Data Center) olarak Vodafone Net altyapısını kullanmaktadır.

·         iOS ( httpss://itunes.apple.com/tr/app/facebook/id1057022084 ) ve Android ( httpss://play.google.com/store/apps/details?id=tr.net.ka.gercekbizde&hl=tr ) uygulamalar ile mobil kullanıcılara daha verimli ve hızlı haber yayını yapma çabasındadır.

·         Responsive (uyumlu) web arayüzü ile 6 farklı ekran çözünürlüğünde yayın yapma özelliğine sahiptir.

·         Görsellerin çözünürlükler, CSS, Javascript lerin optimizasyonu yapılmıştır ve düzenli olarak kontrol edilmektedir.

 

TASARIM:

 

Kendine özgü ve özel olarak tasarlanan logo ve arayüze sahip olan Gerçek Bizde bu kullanıcı dostu arayüzü ile de öne çıkma çabasındadır.

Google adwords ve sosyal medya reklamları içinde özgün banner tasarımları tamamlanmıştır.

 

HABERİN NİTELİĞİ VE ÖZGÜNLÜĞÜ:

 

Gerçek Bizde kendi bünyesinde barındırdığı muhabirleri aracılığıyla özgün/özel haber ve gündemi yakalamak için haber ajanslarını kullanmaktadır. Dış kaynaklı haber kullanımında ise kaynak göstermek suretiyle basın etik kurallarına uyma çabasındadır.

 

ÜYELİKLER VE KAYIT:

 

Gerçek Bizde, Google Adsense üyeliği onaylanmış ve Google reklamları yayınlayan bir haber sitesidir. Bunun yanı sıra DMOZ kaydımız www.gercekbizde.com olarak Samsun/Basın kategorisinde kayıtlıdır.

Google+ ve Google MyBusiness ,üyelikleri de tamamlanan Gerçek Bizde Google arama sonuçlarında en iyi ve verimli olarak Google’ın belirlemiş olduğu standartlara uymak şartı ile üst sıralarda en iyi sonuç olarak çıkma çabasındadır.

Samsun Haber konusunda yeni bir haber sitesine kavuştu.