Hava saldırısı: 19 ölü

Yemen'in Cevf ve Sana ilinde Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin düzenlediği hava saldırılarında 19 Husi'nin öldüğü bildirildi.


Hava saldırısı: 19 ölü

Yemen'de Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin düzenlediği hava saldırılarında 19 Husi öldürüldü.
Yemen'de ulusal orduya bağlı 6. Askeri Bölge Sözcüsü Abdullah el-Eşref, yaptığı açıklamada, koalisyona ait uçakların Suudi Arabistan sınırında yer alan Cevf vilayetinin Hub eş-Şa'b ilçesinde Husilere ait bir askeri noktayı hedef aldığını belirtti.

Saldırıda 15 militanın öldürüldüğünü ifade eden Eşref, Husilere ait iki askeri araç ile bir silah deposunun da imha edildiğini kaydetti.

Televizyon kanalına yapılan saldırıda 5 ölü 4 yaralı

Öte yandan, koalisyon güçlerinin başkent Sana'da Husilerin kontrolünde bulunan uydudan yayın yapan "Yemen" televizyon kanalının binasına düzenlediği hava saldırısında 4 kişinin öldüğü, 5 kişinin de yaralandığı aktarıldı.

Husilere ait El-Mesira televizyon kanalının haberinde, "Koalisyonun birkaç saat önce 'Yemen' televizyon binasına düzenlediği iki hava saldırısında bina güvenliğinden sorumlu 4 kişi öldü, 5 kişi de yaraladı." ifadelerine yer verildi.

Yemen'de meşru yönetime darbe yapan Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Yemen hükümetine destek veriyor.