ÇARŞAMBA BİYOKÜTLE ENERJİ SANTRALİ MECLİSTE TARTIŞILACAK

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, bugün kent ve ülke gündeminde tartışma yaratan Çarşamba’ya kurulması planlanan biyokütle enerji santrali ile ilgili gündem maddesini görüşecek


ÇARŞAMBA BİYOKÜTLE ENERJİ SANTRALİ MECLİSTE TARTIŞILACAK

 

Oltan Köleoğlu Enerji A.Ş. tarafından Samsun’un Çarşamba ilçesi Eğercili Mahallesi’ne kurulması ve 2021’in ilk aylarında faaliyete geçirilmesi planlanan biyokütle enerji santrali bugün Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim ayı 1. Oturumu’nda görüşülecek. Günlerdir Samsun’un gündemine oturan ve yaygın basında da tartışmaları süren biyokütle enerji santrali ile ilgili, tartışmaların gündeme gelmesi bekleniyor. 

 

SAAT 14:00’TE GÖRÜŞÜLECEK
Samsun Büyükşehir Belediye Meclis binasında (Cumhuriyet Meydanı) saat 14:00’te Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in başkanlığında gerçekleştirilecek toplantıya, meclis toplantısına halk ve çevre örgütlerinin de katılması bekleniyor. 

 

KOMİSYONA HAVALE EDİLECEK

Günlerdir pek çok çevre örgütü, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu yöneticilerinin yanı sıra halktan da eleştiri alan santralin gündem maddesi belediye meclisinde görüşüldükten sonra ilgili komisyona havale edilecek. 

 

Tolga BİRGÜCÜ