Samsunsporlu öğretmenler birleşiyor

Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan Samsunspor taraftarı olan öğretmenler birleşme kararı aldı. Öğretmenler, sadece futbolcu değil, taraftar yetiştirmeyi hedeflediklerini söylediler


Samsunsporlu öğretmenler birleşiyor

‘İÇİMİZDEKİ ENERJİYİ ÇOCUKLARA AKTARACAĞIZ’

Samsunspor taraftarı olan öğretmenler birleşme kararı aldılar. Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan Samsunsporlu öğretmenler, kırmızı-beyazlı kulüp için bir araya gelecekler. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Bizler; Geçmişten günümüze Samsunsporluluk ruhunu geleceğe taşımak, yeni nesillere nakletmekle yükümlü bireyler olarak kendimizi tanımlamalıyız. İcra ettiğimiz mesleğimizin de bir misyonu değil midir zaten bu durum? Bu noktada amacımız, eğitimci kimliğimizle 65'den günümüze içimizde yanan ateşin enerjisini çocuklarımıza yansıtmak, ortaya yeni fikirler atmak, iş üretmek, ürettiğimiz işin takibini yapmak ve bütün bunları yaparken fair-play'den ayrılmamak olmalıdır.” 

 

HEDEF SADECE FUTBOLCU DEĞİL TARAFTAR YETİŞTİRMEK

“Türkiye'de futbol endüstrisini yöneten insanlara baktığımızda, eğitimcilerin bu bağlamda sayılarının çok az olduğunu görmekteyiz. Şunu biliyoruz ki altyapıyla desteklenmeyen hiçbir yapı kalıcı olmayacaktır. Burada altyapıdan kastımız sadece futbolcu yetişmesi değil, nitelikli yetişen futbolcuya nitelikli taraftar yetiştirmektir. Önemli bir nüans da bu güzel şehirde, kalplerine Atatürk'lü armanın nakşedildiği çocuklarımızın sayısının artmasıdır. Bu noktadaki kadro mühendisleri de velilerimizle birlikte bizler olmaktayız. Bu anlamda amacımız; kulübümüze bir rehberlik faaliyeti yapmak olarak da adlandırılabilir. Bizler bu ülkenin aydınlık beyinleri olarak, bu arma birliğinden güzel işler çıkarabiliriz. Çizginin diğer tarafına geçmek, bakış açılarını değiştirmektir hedef. Buna inanın. En kısa sürede bir araya gelmek dileğiyle.”