NAMAĞLUP İSTİFA!

Yılport Samsunspor’da, lider Manisa FK ile aradaki puan farkının altıya çıkmasının ardından şok bir gelişme yaşandı. 10 haftada altı galibiyet dört beraberlik alarak namağlup ikinci sırada bulanan kırmızı-beyazlıların Teknik Direktörü İrfan Buz istifa etti


NAMAĞLUP İSTİFA!

İSTİFASI KABUL EDİLDİ

Yılport Samsunspor, bu sezon başı da geçen sezon olduğu gibi yine yüksek bütçe ile lige başlayarak şampiyonluk hedefi ile sahaya çıkmıştı. Takımın başına ise başarılı teknik direktörlerden İrfan Buz getirilmişti. Önümüzdeki yıllarda Avrupa projesi ile yola çıktıklarını söyleyen İrfan Buz, geride kalan 10 hafta sonunda lider Manisa FK ile aradaki puan farkının altıya çıkmasının ardından önceki akşam oynanan Sancaktepe FK maçından sonra yönetime istifasını sundu. İstifası kabul edilen Buz, geride kalan maçlarda altı galibiyet dört beraberlik alarak ikinci sırada bulanan namağlup takımın başından ayrıldı.

 

‘İYİ BİR TAKIM BIRAKTIK’

Buz yazılı olarak yaptığı açıklamada, “Sezon başı itibariyle çok önemli bir proje olarak gördüğüm Samsunspor’u hak ettiği yere taşıma sürecine teknik direktör olarak dahil oldum. Yaklaşık dört aydır bu sürece maksimum katkı vermek için büyük bir heyecan ile çalıştım. Ancak geldiğimiz nokta itibariyle artık külümüze katkı veremeyeceğini düşündüm ve Samsunspor’un menfaatleri doğrultusunda ekibimle birlikte istifa etme kararı aldık. Futbolda bu tür kararların uygun alınması gerektiğini düşünüyorum. Geriye namağlup ve iyi bir takım bıraktık. Geride kalan sürede Samsunspor’a şampiyonluk yolunda tüm kalbimle başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Mustafa ATASEVEN