İlkadımlı sporcular ringi salladı!

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlediği Muhai Thai Dostluk Turnuvası’nda İlkadım Belediyesi Muhai Thai sporcuları ringleri salladı


İlkadımlı sporcular ringi salladı!

MADALYALARA AMBARGO

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Atakum Sporcu Fabrikası’nda düzenlenen dostluk turnuvası iki gün boyunca nefes kesen mücadelelere sahne oldu. Muhai Thai Dostluk Turnuvası’na 160 minik-yıldız, 130 büyük sporcu katılım sağladı. Müsabakalarda İlkadım Belediyesi Muhai Thai takımı sporcularından genç bayanlar kategorisinde Hilal Alaca 57 kg., Zeynep Gülcan Turğul 42 kg., Aslıhan Şeker 54 kg., Dilara Köseoğlu 75 kg., Yaren Kesimoğlu 60 kg.’da kürsünün en üst basamağında yer almayı başararak birinci olurken; Ebru Yavuz 48 kg. ikinci oldu. Yıldız bayanlar kategorisinde ise Merve Su Turğul 40 kg birinci oldu. Erkeklerde ise Samet Akan 30 kg., Ekrem Gürcan Turğul 42 kg., Doğukan Altundal 48 kg. ikinci olarak kürsüye çıkmaya hak kazandı.

‘SPORA OLAN İLGİYİ GÖRDÜK’

Çeşitli spor dallarını yanı sıra uzak doğu spor çalışmalarını başlatarak Samsun’da genç büyük herkese boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirme imkanı sunduklarını ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Zamanımızda hastalık haline gelen boş zamanını olumsuz ortamlarda harcamak yerine spor yaparak hem kendine hem de çevresine faydalı bireyler yetiştirmek amacımız oldu. Bu özveriyle imkanlar doğrultusunda her türlü sportif faaliyetleri devam ettirmeye gayret ediyoruz. 2019 yaz tatilinde de büyük ilgi gören Kick Boks ve Muhai Thai sporu, İlkadım’da  spora olan ilginin ne kadar büyük olduğunu bizlere göstermiştir. Kapalı spor salonlarımızda düzenlediğimiz çeşitli etkinliklerimizle çocuklarımıza güzel bir yaz tatili yaşattığımızı umuyorum. Çocuklarımızın bir arkadaş ortamında keyifli vakit geçirmelerini sağlayarak onların spora karşı olan isteklerini pekiştirdik’’ dedi.

Mustafa ATASEVEN