Samsun’un gururları ödüllendirildi

Samsun ASKF tarafından düzenlenen gecede, 2018-2019 sezonunda ulusal ve uluslararası organizasyonlarda dereceye elde eden takım ve sporculara ödüller verildi


Samsun’un gururları ödüllendirildi

377 SPORCU DERECEYE GİRDİ

Samsun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) tarafından Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu'nda Samsun Amatör Ligi'nde 2019 yılında şampiyon olan takımlara ve amatör branşlarda Dünya ve Avrupa Şampiyonası'nda başarı gösteren sporcular için ödül töreni düzenlendi. Törende ilk olarak konuşan Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Şener Aydın başarılı sporcuları kutladı. Ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu yaptığı konuşmasında, “Dünya ve Avrupa'da derece yapan 20 sporcumuza ödül verdik. Türkiye özel sporda ciddi bir mesafe kat etti. Samsun ilimizden uluslararası arenada 95 derece ve Türkiye'de 377 derece yapmış sporcumuz var. Bu anlamda Samsun için bir spor kentidir diyebiliriz” dedi.

‘BAŞROL SAMSUN’UN’

Samsun Valisi Osman Kaymak ise konuşmasında, “Bizler sporda, sanatta, sanayide, bilimde, eğitimde ve sağlıkta her alanda iddialı olmak durumundayız. Bu iddialı ülkenin iddialı kenti Samsun ve iddialı Samsun’un gençleri sizlersiniz. İlimizde her branşta müthiş salonlarımız var. Bu salonlar bizlere sorumluluk yüklüyor. Bu salonlarımızda uluslararası müsabakalarda kan rengini şehitlerimizden alan bayrağımızı göndere çektirecek, istiklal marşımızı bizden başkalarına da dinletecek gençler bekliyoruz. Samsun’a spor kenti özelliğini kazandıran sizlersiniz. Ben sporcu kardeşlerimden şunu bekliyorum. Öncelikle Samsun ve Türkiye birincilikleri daha sonra arkasından kendinize bir uluslararası başarıyı hedeflemelisiniz. Tabii ki futbol çok önemli bir branş ve Samsunspor bunların baş aktörüdür. İsteğimiz Samsunspor’un Süper Lig’e çıkarak kalıcı olmasıdır. Özel sporda şu an Türkiye bir atakta ve özel sporcularda başrolü Samsun çekiyor. Diğer spor alanlarında da bunu bekliyoruz” dedi.   

ÖDÜLLERİ PROTOKOL VERDİ

Konuşmaların ardından ödül almaya layık görülen sporculara ve kulüplere ödülleri ve kupaları Vali Osman Kaymak Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve protokol üyeleri tarafından verildi. Şehit Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salonu’nda düzenlenen törene, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Samsunspor Kulübü Derneği Başkanvekili Suat Çakır, Samsunspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Aykut Çepni, TFF Samsun Bölge Müdürü İbrahim Güven, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve amatör spor kulüpleri başkanı ve sporcular katıldı.

Mustafa ATASEVEN