Kazanan dostluk oldu

KADEF gençlik kolları ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Medıcalpark Samsun Engelligücü Gençlik Spor Kulübü Ampute futbol takımı ile maç yaptı. Başkan Sekmenoğlu, “Kazanan dostluk oldu” dedi


Kazanan dostluk oldu

ÇEKİŞMELİ ANLAR YAŞANDI

Kavak Dernekler Federasyonu (KADEF) Gençlik Kolları Başkanı Adem Sekmenoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Dereler Suni Çim Saha’da ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engellilik konusunda toplumsal farkındalığın arttırılmasına yönelik çalışmalara katkı sunmak amacıyla Medıcalpark Samsun Engelligücü Gençlik Spor Kulübü Ampute takımı ile futbol maçında bir araya geldi. 30'ar dakikadan iki devreden oluşan maçta çekişmeli anlar yaşandı. İlk yarısı 3-3 biten dostluk maçını, Medıcalpark Samsun Engelligücü Gençlik Spor Kulübü Ampute takımı 8-5'lik skorla kazandı. 

‘ÖNEMLİ OLAN FARKINDALIK OLUŞTURMAK’

Engelli bireylerin her daim yaşamın içinde olması gerektiğinin altını çizen KADEF Gençlik Kollar Başkanı Adem Sekmenoğlu, “Burada ki temel amacımız empati kurmak, onların gözünden bir yere bakabilmek, toplumumuzda da bir farkındalık oluşturmak düşüncesiyle böyle bir organizasyonu gerçekleştirdik. Böylesine güzel bir atmosferde onların mutluluklarına ortak olmak istedik. Burada güzel bir mücadele oldu. Kazanmak veya kaybetmek önemli değil. Önemli olan sağlıklı insanlarla, engelli insanların spor yaparak kaynaşmasıdır” diye konuştu.