YENİ ÇORUMSPOR’LA İLK KEZ

Yılport Samsunspor, yarın deplasmanda karşılaşacağı Yeni Çorumspor ile tarihinde ilk kez karşı karşıya gelecek. Kırmızı-beyazlılar, amatör liglere düşen Çorumspor ile 6 lig maçında karşıya gelmişti 


YENİ ÇORUMSPOR’LA İLK KEZ

ÇORUMSPOR’UN ARDINDAN LİGE ÇIKTI

Yılport Samsunspor, yarın deplasmanda Yeni Çorumspor  ile karşılaşacak. Uzun yıllar profesyonel liglerde mücadele eden Çorumspor amatör kümeye kadar düşerken onun yerine Yeni Çorumspor sahne almıştı. Kırmızı-beyazlılar, Çorumspor ile 6 lig maçı oynamış ve bunlardan üçüncünü kazanırken birini yenilip, ikisinde ise berabere kalmıştı. Samsun ekibi, attığı 9 gole karşılık kalesinde 2 gol gördü. İki takım ilk resmi maçlarını 1975 yılında oynarken, son maç ise 11 Nisan 1982’de Çorum’da oynandı ve Samsunspor bu maçı  4-0 kazandı.

2018’DE ADI DEĞİŞTİ

1967 yılında kurulan Çorumspor’un mirasını devralan ve Yeni Çorumspor adını kullanan kulüp, Çorum Belediyespor olarak çıktığı profesyonel liglerde 2018’den beri Yeni Çorumspor adını kullanıyor. Bu nedenle Yılport Samsunspor, Çorum’u temsil eden rakibi ile ilk kez karşı karşıya gelecek. Play-off hesapları yapan rakibi karşısında zorlu bir 90 dakikaya çıkacak olan kırmızı-beyazlılar, geriye üç puanla dönerek şampiyonluk yarışından kopmamak istiyor. Karşılaşmaya iki takımın taraftarı da büyük ilgi gösterecek.

Mustafa ATASEVEN