SAMSUNLU MERVE BULUNDU

Müge Anlı ile Tatlı Sert programına Samsun’dan giden anne Asiye Merthan, kızı Merve K.’yi Mahire T. isimli kadının kaçırdığını söylemişti. Müge Anlı bugün yayınlanan bölümde, Merve'nin bulunduğunu açıkladı


SAMSUNLU MERVE BULUNDU

İlkadım ilçesi Bahçelievler Mahallesi'nde yaşayan Asiye Merthan, 25 Ocak'ta kızı Merve K.'nin (14) ‘kız arkadaşımın yanına gidiyorum’ diyerek ayrıldığını ve bir daha kendisine ulaşılamadığını belirterek polise başvurdu. Daha sonra ATV’de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programına çıkan anne Asiye Merthan, bugün yayınlanan programda kızının 24 yaşındaki Mahire T. isimli kadının kaçırdığını belirtmişti. Müge Anlı canlı yayında Mahire T.’ye seslenerek, “Mahire çocuğu ortaya çıkar. Bak bunun sonu iyi değil. Seninle ilgili başka ihbarlar da geliyor, şimdi onları bağlamak istemiyorum. Kızı ortaya çıkart, git en yakın karakola teslim et. Yapamazsınız böyle bir şey. Manavdan izinsiz domates bile alamazsınız. Ne kadar ayıp şeyler bunlar. O çocuğun okula gitmesi gerekiyor” demişti.

POLİSTEN OPERASYON

Programın ardından Atakum Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Araştırma Bürosu ekipleri, yürüttükleri çalışma sonucu Yeşildere Mahallesi'nde belirlenen adrese operasyon düzenledi. Merve K., söz konusu adreste bulundu. Ekipler, ikamet sahibi İrfan Y. (48) ile yanında bulunan Mahire T.'yi gözaltına aldı. Sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar Gazi Polis Merkezi’ne götürüldü, Merve K. ise Çocuk Şubesi ekiplerine teslim edildi.

SAMSUN ÇOCUĞUNA SAHİP ÇIKTI

Müge Anlı da bugün canlı yayınında Merve’nin bulunduğu açıkladı. İki kişinin de gözaltına alındığını ifade eden Anlı, Merve’nin bulunmasının ardından Samsun halkına da teşekkür etti. Anlı, “Bütün Samsun'daki izleyicilerimize teşekkür ediyorum. Sayısız ihbar aldık. Mahire ile ilgili de çok iyi ihbarlar almadık yani. Dolandırma falan bir sürü iddialar var” dedi. İl Milli Eğitim Müdürlüğüne de seslenen Anlı, “Neredeyse sokak sokak arandı bu çocuk. Samsun çocuğuna sahip çıktı. Samsun İl Milli Eğitim Müdürü de eminim evladına sahip çıkacaktır. Merve'yi tekrar eğitim hayatına kazandıralım'' dedi.