'KİTAP OKUYUN'


'KİTAP OKUYUN'

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam oyuncularına seslenerek, “Kitap okuyun, kendi kişisel gelişiminiz ile ilgili vakit ayırın. Bu zamanı sonrasında bulamayabiliriz. Kendi geçmişinizle ilgili değerlendirmeleri yapın” dedi

SOSYAL MEDYADAN TAKİP

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, sosyal medyayı, haberleri karantina günlerinde evden takip ettiklerini söyledi. Sağlam, “Biz futbol ülkesiyiz. Tabi bugünkü derdimiz futbol değil. Bizim hayatımız futbol. Şu gün bizim öncelikli konuşmamız gereken nokta ülkemizin içinde bulunduğu bu ortamdan nasıl daha az zarar görerek çıkabilir, nasıl yarınlarımızı huzurlu, daha sağlıklı bir şekilde devam ettirebiliriz bunun da hazırlığını yapmak lazım. Sosyal medyada bazı futbolcu arkadaşlarımız ‘8 saat pes oynuyorum, 12 saat oyun oynuyorum’ diye paylaşıyorlar" dedi. 

‘BİZİM İÇİN ÖNEMLİ FIRSAT’

“Daha farklı şeyler yapın” diyerek oyuncularına seslenen teknik patron, “Kitap okuyun, kendi kişisel gelişiminiz ile ilgili vakit ayırın. Bu zamanı sonrasında bulamayabiliriz. Kendi geçmişinizle ilgili değerlendirmeleri yapın. Geleceğinizi daha doğru bir şekilde ‘nasıl yönlendirebilirsiniz’ bunun için bir durum değerlendirmesi yapın. Beyninizi bunlara yorun. Kendi futbol hayatınızda, geçmişinizle alakalı neler yaptınız, neleri yapamadınız, bunları ortaya koyun. Geleceğinize bunu nasıl doğru bir şekilde entegre edebilirsiniz. Biraz bunları yapın.  Bu dönem bizim için önemli bir fırsat” diye konuştu.